Pražský Hubert popáté

30. 10. 2003 00:00

Autor: Josef Malinovský Foto: Dana Stiborová Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 6683 Počet komentářů: 4 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

Již pátý ročník akce Pražský Hubert upořádal v sobotu 25.října 2003 Jezdecký klub při Výzkumném ústavu živočišné výroby v Uhříněvsi ve spolupráci s Městskou částí Praha 22, Výzkumným ústavem živočišné výroby a internetovým serverem Equichannel.cz. Sponzorsky tuto akci podpořili firmy Griffin , FV Plast , Pizzeria Leonardo da Vinci a restaurace „U Mázlů“ (Jungmanova 26, Praha 1).

I přes velmi chladné počasí se na nádvoří statku Netluky sešlo 23 koní a dva poníci. Po slavnostním nástupu, kterému přihlížela více jak stovka diváků, se všichni vydali na téměř tříhodinovou cestu. Na ní byly kladeny skoky ve výšce 60 – 100cm. Tradičně si výšku překážek mohli otestovat i přítomní diváci při závodu hubertovskou tratí o poukázku do jedné z partnerských restaurací v hodnotě 500,-Kč.

Na Podleských loukách přichystali organizátoři pauzu na opékaní buřtů a poté se již vše připravovalo na závěrečné „halali“. Odstartováno bylo ve stylu Velké pardubické a na jeho konci se podle netlucké tradice strhávaly místo liščího ohonu buřty zavěšené na laně. „Královnou honu“ se nakonec stala Petra Heinrichová na klisně Piškota.

Akce pokračovala od 19.00 hodin v Uhříněveské sokolovně. Na programu samozřejmě nechyběla videoprojekce dopolední části a soud jezdců za spáchané prohřešky. Kromě předání cen vítězce byly vyhlášeny ceny pro nejupravenějšího jezdce a koně. Nejupravenější jezdkyní se stala loňská vítězka, Karolína Fränkelová na koni Century Nákelský, která sklidila obdiv všech zúčastněných, jelikož celou Hubertovu jízdu absolvovala v dámském sedle a překonala v něm i několik skoků. Nejupravenějším koněm se stal valach Tabun z JK Třebohostice.

Zvláštní ceny pořadatelů obdržely dvě účastnice na ponících, poukázku do restaurace si odnesl vítěz diváckého závodu, slosována byla spotřebitelská soutěž v prodeji panáků a pamětní korbel si odnesl nejlepší tanečník večera. To však až v průběhu vystoupení folkrockové kapely Flám, která celý program završila.

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  Hubert 03

  12:18 - 31. 10. 2003

  Ahojky, letošní Hubert byl opravdu super. A ne jen kvůli tomu, že jsem se odhodlala jet v DS. Již tradičně výborná organizace letos doplněná K. Kamínkem jako masterem, který narozdíl od jiných dával srozumitelné a hlasité pokyny ostatním jezdcům, takže jsme všichni věděli dostatečně včas co, kde a jak se bude skákat (i když to skákání mě letos trochu minulo :o) ) Myslím, že celý organizační tým zaslouží obrovskou pochvalu.
  PS. K fotce nejrychlejší nemusí vyhrát: mám fotku nejrychlejší jezdkyně P. Vašinové jak drží buřty, bohužel v tom trysku utrhla jen jeden a ten jí pak vypadl z ruky, ale TREFILA SE!!!! :o)

 • 2.

  Fotečky z Huberta

  20:34 - 01. 11. 2003

  chtěla bych Vás poprosit jest-li byste se nepodělili o fotečky z tohoto Huberta na kterých je Karolína v dámském sedle. Zajímavejch pěknejch foteček není nikdy dost :o))

  Potěší i snímečky Z Huberta v Kuksu, Přeštěnici, Cunkově i loňského v Pecínově. Případně z jiných míst, pač i jende moždá bylo vidět dámy jedoucí po dámsku.

 • 3.

  Re: Fotečky z Huberta

  22:26 - 01. 11. 2003

  Reaguje na 2.

  Omlouvám se, ale další fotky Karolíny v dámském sedle nemám k dispozici.

  Pokud někdo pošle reportáž z jiných Hubertů, rád jí zveřejním i s pěknými fotografiemi.

  Pepa

 • 4.

  fotky z Pražského Huberta

  21:04 - 16. 11. 2003

  Hledám někoho,kdo fotil na Pražském Hubertu hnědobílého hřebce plemene Salerno. Předem díky.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: