Pražský Hubert 2002

5. 11. 2002 00:00

Autor: Josef Malinovský Foto: p. Kaleta Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 5291 Počet komentářů: 1 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

Letos počasí Hubertovým jízdám příliš nepřálo, a tak pořadatelé museli jejich trasy mnohdy zkracovat a upravovat, aby na podmáčeném terénu nedocházelo ke zbytečným pádům a úrazům. Nejinak tomu bylo i v JK VÚŽV Uhříněves, kde byl v sobotu 26. října 2002 uspořádán již IV. ročník akce Pražský Hubert. Partnery akce byli: Griffin (bezpečnostní agentura), FV Plast (výrobce platového potrubí), restaurace U Mázlů (Jungmanova ul., Praha 1), pizzeria Leonardo da Vinci (shopping park Hostivař) a mediálním partnerem se stal již tradičně Equichannel.cz.

I když má být hubertovské počasí vlhké a sychravé, ranní vytrvalý déšť připomínal spíš nadvládu svatého Medarda. Není proto divu, že startovní pole bylo oproti loňsku přesně poloviční. Ten, kdo se deštěm nenechal odradit, určitě nelitoval. Krátce před slavnostním nástupem již krásně svítilo sluníčko.

Nejprve se všech 21 koní představilo na místní jízdárně, kde někteří absolvovali malý vodní příkop a poté pokračovali na vojtěšková pole. Zde již byly umístěny klasické hubertovské skoky. Samozřejmě došlo i k několika pádům, které se naštěstí obešly bez jediného škrábnutí.

Další skokové řady byly umístěny v třešňovém sadu u Podleského rybníku. Po jejich projetí následovala pauza, během níž proběhl divácký běh hubertovskou tratí. Poukázka do jedné z partnerských restaurací byla dostatečným důvodem, proč obětovat čistotu svých oděvů a neohroženě se vrhat přes skoky vyplněné rákosím :o)

Druhá část Hubertovy jízdy se již téměř celá odehrávala ve zmiňovaném sadu, kde také sportovně slabší část startovního pole zakončila jízdu hledáním plyšové lišky. Tzv. „malým králem honu“ se nakonec stala Martina Mičánová z domácího jezdeckého klubu, které v ruce zůstala podstatná část lišky, leč bez její největší chlouby – ocasu :o) Ten vydobyla Lenka Rezlerová, na níž zbyla pouze cena útěchy.

Zdatnější jezdci se poté přesunuli zpět do Netluk na Mini-maxi. Nejúspěšnější dvojicí se stala Karolína Frenkelová s Century Nákelský (JS Litov), která i v těchto těžkých terénních podmínkách překonala výšku 145 cm.

Celá akce vyvrcholila večerním „Hubertovským flámem“, který se konal ve společenském sále v Kolovratech. Kromě videoprojekce dopolední Hubertovy jízdy a soudu hříšníků, byl vyhlášen nejupravenější jezdec a kůň. Hlavním bodem večera bylo koncertní vystoupení kapely Flám, na které plynule navázala noční diskotéka.

Krásnou vzpomínkou na tento den se stal videozáznam celé akce na CD nosičích.

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

  • 1.

    super

    12:21 - 16. 11. 2005

    Ondrovi s Karenkou to tam fakt slusi,podle me teda spis Karen : )

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: