Pražský Hubert 2001

16. 11. 2001 00:00

Autor: Josef Malinovský Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 3630 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 27. října se v JK VÚŽV Uhříněves konal již třetí ročník akce Pražský Hubert, který se opět vyznačoval vysokou známkou kvality. Tu byli organizátoři schopni zajistit především díky rostoucímu zájmu komerčních partnerů, kterými letos byli: bezpečnostní agentura Griffin (www.griffin.cz), pizzeria Leonardo da Vinci (www.parkHOSTIVAR.cz) a mediálním partnerem se opět stal Equichannel.cz. Generálním sponzorem JK VÚŽV Uhříněves je firma FV Plast (www.fv-plast.cz). K úspěšnému průběhu však bylo zapotřebí také štěstí na počasí a samozřejmě povolení od úřadů a majitelů pozemků, po kterých trasa vedla.

„Liškou“ byla již tradičně Věra Malinovská na koni Nik, „masterem“ Miroslav Kadlec na koni Queint, oba z domácí stáje JK VÚŽV.

Slavnostní nástup byl v deset hodin ve dvoře Netluky, který zahájil trubač fanfárou na lestní roh. Organizátoři poděkovali všem, díky nimž se akce mohla uskutečnit, popřáli účastníkům hodně štěstí a rekordních 42 koní mohlo vyrazit na svoji tříhodinovou cestu po okolí. V závěsu za nimi jela zhruba stejně početná kolona vozidel s diváky. Ti však měli možnost absolvovat cestu mezi jednotlivými skokovými úseky i pěšky. Pro lepší orientaci organizátoři rozdávali plánky s vyznačenou trasou.

První skoková řada byla na vojtěškových polích mezi Uhříněvsí a Královicemi. Došlo zde také k prvnímu pádu, který však naštěstí stejně jako všechny ostatní skončil bez jediného škrábnutí.

Dál koně pokračovali okruhem zpět do Netluk, kolem jízdárny, malých louček až do třešňového sadu, kde již čekali diváci u dalších skokových řad. Jezdilo se tam a zpět mezi řadami stromů, takže si diváci užili krásné podívané hned několikrát.

Poté již jezdci uháněli za liškou směrem na Podleské louky. Absolvovali však pouze jeden skok na první z luk a nasměrovali si to směrem k Dubči, aby dali divákům prostor k přemístění. Projeli místním lesíkem, kde na ně čekal příkrý sestup a vrátili se zpět na Podleské louky. Zde byl již rozdělán oheň, a tak se po projetí další skokovou řadou mohli jezdci občerstvit a opéci si buřty.

Po pauze se již jen odskákalo na Podlesku, projelo přes brod a okruhem pod hrází Podleského rybníku se jezdci vrátili zpět na Podlesek, kde bylo vše připraveno na závěrečné halali. Jelo se pouze na jeden rozjezd a vítězem se nakonec stal Marek Veselý na koni Darek z dolnoměcholupského Country Saloonu.

Díky skvělé komunikaci mezi liškou, masterem a organizátory se čtyřicetičlenný lot koní pohyboval celou cestu koordinovaně a došlo pouze k pěti pádům bez jediného úrazu. Přítomná lékařská služba se tak mohla v klidu bavit s ostatními.

Večerní „Hubertovská show“ se konala v kolovratském sále u Boudů, který doslova praskal ve švech. Pro přítomné zde byla připravena velkoplošná videoprojekce Hubertovy jízdy, soud hříšníků, vystoupení kapely Flám a noční diskotéka. Odměněni byli: nejupravenější jezdkyně, nejupravenější kůň a dva nejpočetnější oddíly. Oslavy probíhaly až do ranních hodin a jistě bude dlouho na co vzpomínat.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: