Práce s koňmi

 • Koně se stali Jiřímu Foistovi láskou i obživou

  29. 09. 2020 08:00 − Zveřejněn dnes

  Český rozhlas Přes dvě tuny dříví na saních utáhnou za deště někteří tažní hřebci. Právě těžký tah je jedna z disciplín na soutěži chladnokrevných koní. Pravidelně se jí účastní i Jiří Foist ze Štichova na Domažlicku.

  Autor: Martina Klímová , Michaela Svobodová Práce s koňmi Přečteno: 12x

 • Deník.cz Curik Nagire, hot… Čehý Narexi, jdi,“ ozývá se ráno na strmém horském svahu v šumavském lese u obce Hamry situovaném pod Černým jezerem. V překladu to znamená: Zpět Nagire, doprava… Doleva Narexi, jdi. Kočí Jiří Foist s bratrem tu zapřáhli dva koně, Narexe a Nagira, se kterými přibližují dřevo k takzvané lince v lese, tedy k nezpevněné cestě, odkud může...

  Autor: Jitka Davidová Práce s koňmi Přečteno: 778x

 • Český rozhlas Byly doby, kdy na polích a v lese pomáhali lidem s prací jen koně. Dnes už je tahat klády nebo zemědělské stroje vidíme jen vzácně, neznamená to ale, že chladnokrevný kůň z českých stájí mizí. Chovnou stanici belgického plemene jsme našli v Kosově u Jihlavy.

  Autor: Irena Šarounová Práce s koňmi Přečteno: 825x

 • Český rozhlas Byly doby, kdy na polích a v lese pomáhali lidem s prací jen koně. Dnes už je tahat klády nebo zemědělské stroje vidíme jen vzácně.

  Autor: Irena Šarounová Práce s koňmi Přečteno: 906x

 • Ruchadlo není minulostí, ukázali zemědělci v Jindřichovicích

  27. 03. 2019 11:00 − Zveřejněn před 552 dny

  Deník.cz Na veřejné ruchání se mohli v sobotu přijít podívat zájemci na farmu Lukava v Jindřichovicích pod Smrkem.

  Autor: Dominika Glaserová Práce s koňmi Přečteno: 1025x

 • ČT 24 Starobylý způsob pro těžbu dřeva používají v Brně. V tamním Wilsonově lese pomáhají stromy tahat koně. Podle jejich majitele je to pro ně denní chléb i trénink. Jeden kůň za den odtáhne patnáct až dvacet kubíků, na jeden zátah zvládne i kubík.

  Autor: Česká televize Práce s koňmi Přečteno: 1192x

 • Setkání “Koně na poli” poprvé

  10. 02. 2019 16:00 − Zveřejněn před 597 dny

  Účastníci si mohli prohlédnout americký pracovní postroj a seznámit se se zkušenostmi z Farmy Lukava v praxi. V sobotu 19. ledna 2019 se v Jindřichovicích pod Smrkem ve Frýdlantském výběžku uskutečnilo historicky první setkání příznivců využití chladnokrevných koní na poli, které iniciovali Martin Rosenbaum z farmy Lukava a Vladimír Hajtmar. Bylo otevřené všem, kdo již sami pracovali, pracují nebo zatím jen sní o práci s koňmi na poli. A dorazilo krásných 60 účastníků...

  Autor: Helena Görnerová, Martin Rosenbaum Práce s koňmi Přečteno: 2715x

 • O sjízdnost silnic se postarali koně

  10. 02. 2019 13:00 − Zveřejněn před 597 dny

  Deník.cz Štichov – Kde nepomohly technické služby, nastoupili koně a Jiří Foist. Do některých obcí se radlice dostaly až v neděli za tmy, což pro místní bylo relativně pozdě.

  Autor: Petra Kůtová Práce s koňmi Přečteno: 900x

 • Koně na poli dnes a zítra - přihlaste se!

  3. 01. 2019 11:00 − Zveřejněn před 635 dny

  Moderní pojetí klasických strojů Myslíte si, že využití koní v zemědělství je out? Pánové Vladimír Hajtmar a Martin Rosenbaum vás na lednovém setkání přesvědčí o opaku. Přihlaste se, pokud vás takové využití koní zajímá!

  Autor: Martin Rosenbaum Práce s koňmi Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 3851x

 • iDNES.cz Tradičními pomocníky při likvidování kalamitního dřeva jsou v lesích na Žďársku i koně. Díky nim se dostává pokácená a očesaná kulatina citlivěji k hlavním cestám. Za směnu zvládne jeden kůň odtahat i pětadvacet kubíků dřeva. Názoru, že jsou zvířata při takové práci týrána, se kočí jen směje.

  Autor: Jiří Bárta Práce s koňmi Přečteno: 1201x

1 2 3 11

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: