Pomozte koním

 • ekolist.cz Koně majitelky ze Žiliny na Kladensku, která je podezřelá ze zanedbávání zvířat, půjdou do náhradní péče. Kladenský úřad připravuje na pokyn veterinární správy kvůli dlouhodobě nevyhovujícímu chovu správní řízení.

  Autor: ČTK Pomozte koním Přečteno: 245x

 • Deník.cz Kauza chovatelky koní Dity Kunové ze Žiliny, v jejíž stáji uhynula počátkem července další kobyla, konečně nabrala obrátky. Veterinární prohlídky se v jejím chovu neustále střídaly, padaly pokuty, které chovatelka neplatila, a hladoví koně soustavně utíkali po obci. Kladenský deník sleduje situaci ve stáji několik let.

  Autor: Kateřina Nič Husárová Pomozte koním Přečteno: 224x

 • Koně živořili na louce bez trávy i vody, veterináři je zabavili

  28. 08. 2020 09:00 − Zveřejněn před 61 dny

  iDNES.cz Veterináři odebrali šest koní chovatelce v Tisu u Blatna na Plzeňsku. Zvířata neměla v horkém létě dostatek krmiva a vody ani vhodný přístřešek. Navíc žena nereagovala na dřívější připomínky veterinární správy a podmínky k chovu nezlepšila.

  Autor: vb Pomozte koním Přečteno: 261x

 • Blesk logo Koně, nemocné a zanedbané tak, že jí tři z nich navrhli veterináři odebrat, měla ve svém chovu Veronika Egerová (33) z Chomoutova na Olomoucku. Jedno hříbě, které na tom bylo nejhůře, ještě před návštěvou kontrolorů darovala. I když bylo na umření, nová majitelka Milena Smištíková jej zachránila. Následky už ale bude mít koník nadosmrti.

  Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang Pomozte koním Přečteno: 296x

 • Blesk logo V lepším stavu, než byli, jsou už nyní koně, kteří měli být kvůli týrání odebráni chovatelce Veronice Egerové (33) z Chomoutova na Olomoucku. Blesk tlapky, které je našly u nové majitelky Mariany Pagáčové na Břeclavsku, se zajímaly o to, co s nimi teď bude dál.

  Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang Pomozte koním Přečteno: 263x

 • Blesk logo Chovatelka Dita K. z Žiliny na Kladensku údajně týrá nebohé koně. Podle jejích odpůrců prý majitelka zvířata nekrmí a nechává je žít v obrovském nepořádku. Ona sama však tvrdí, že jde o pomluvu. V neděli se před její stájí měla najít zubožená kobylka Anetka. Na případ upozorňuje i bývalá modelka a moderátorka Hana Reinders Mašlíková.

  Autor: jel Pomozte koním Přečteno: 329x

 • Chovatelka koní ze Žiliny má opět problémy s veterináři

  13. 05. 2020 17:00 − Zveřejněn před 168 dny

  Deník.cz Pracovníci krajské veterinární správy vyjížděli opakovaně do Žiliny, kde se koně a poníci chovatelky Dity Kunové údajně nacházejí v neutěšených životních podmínkách. Neustálé stížnosti ze strany obyvatel a milovníků koní neberou konce a jedna veterinární kontrola střídá druhou. Situace je přesto roky neměnná.

  Autor: Kateřina Nič Husárová Pomozte koním Přečteno: 959x

 • Blesk logo Další obří záchrannou akci za sebou mají dobrovolníci ze slovenských spolků na ochranu zvířat. Ze zadlužené farmy na jihu země odvezli dvacet pět psů a šest koní, další na záchranu ještě čekají. Místy šlo ochráncům zvířat o zdraví - psi ani koně totiž neznali lidské pohlazení a odchytu se bránili i hrubou silou.

  Autor: /Dce/ Pomozte koním Přečteno: 843x

 • Blesk logo Konečně. Zvířata, která majitelka Marie Vránková (59) trápila v rozestavěném domě ve středočeských Číčovicích, propadla státu. Blesk tlapky tak dotáhly do zdárného konce případ, který sledovaly více než rok.

  Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang Pomozte koním Přečteno: 694x

 • Koně a lidé v ohnivém pekle Austrálie

  15. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 286 dny

  Austrálie - útěk na pláž, Viktoria „Slyšeli jsme hukot, jako když se řítí vlak, obloha se zbarvila do temně oranžové, na zem se snášel déšť žhavých uhlíků. Uvědomili jsme si, že tohle nezastavíme a musíme pryč,“ říká obyvatel vesnice postižené ohněm. Na jihu od Sydney jedna žena nasedlá svou klisnu a doufá, že se dostanou obě včas do bezpečí. Peklo na zemi, to je Austrálie v posledních...

  Autor: Michaela Burdová Pomozte koním Přečteno: 3520x

1 2 3 9

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: