Petr Dohnal poprvé pohárovým vítězem

19. 6. 2021 Martina Burianová, ČSP, EquiTV Autor fotek: Martina Burianová, ČSP, EquiTV, Kateřina Návojová

V Chuchle Areně Praha pokračoval v neděli 13. června třetím kolem Český skokový pohár. Ve Velké ceně Prahy po napínavém finále zvítězil Petr Dohnal s Tashitou, když jako jediný dokončil obě části soutěže bez penalizace. Druhý skončil Aleš Opatrný.

Jako první nastupoval do finále Velké ceny Prahy Aleš Opatrný s Ligrettem, který si nesl zátěž jedním trestným bodem. Na zkráceném parkuru však přidal dalších osm za dvě chyby a umístil se sedmý.

Následovaly čtyři dvojice se čtyřmi body ze základního kola. Jan Štětina s Fantasticem-S taktéž dvakrát chyboval a v kombinaci s časem 54,68 sekundy skončil až desátý. Alžběta Vojtková s Catarem zdvojnásobila bodovou zátěž na osm, což pro ni znamenalo šestý řádek výsledkové listiny. Marek Klus v sedle Tenerifes Quatara dopadl podobně jako Jan Štětina, pouze s tím rozdílem, že byl o šest sekund rychlejší. Díky tomu skončil devátý.

Velmi spokojena musela být Natálie Ulčová, která s Demontem šla svoji první stopadesátku. Na finálovém parkuru nepřidala žádný trestný bod a s celkovými čtyřmi se umístila těsně pod stupni vítězů. I tak to však je pro tuto jezdkyni obrovský úspěch.

Slovenka Miriam Murgašová s Dayton de Semily byla zatížena z úvodu pouze dvěma trestnými body za překročení stanoveného času. Ten lehce překročila i napodruhé, a navíc přidala dvě chyby. S jedenácti body se umístila před Markem Klusem na osmé pozici.

První z bezchybných nastupovala Natálie Roučková na Getwayovi W. Bohužel jedno vyhnutí pro ni znamenalo sedmibodovou penalizaci a páté místo. Ani Tereza Svobodová s Britanií neudržela čistý štít, ale s jednou chybou a časem 45,93 se ujala vedení. Ne však na dlouho, neboť hned po ní startoval Aleš Opatrný s Carmanem, a ten si jel téměř jistě pro vítězství.

Jenže pak přišla chyba na poslední překážce, a přestože jeho čas byl 44,99, o nejvyšší příčku se právem obával. Poslední startující Petr Dohnal s Tashitou totiž mohl jet na jistotu, což se mu povedlo. Jako jediný ve Velké ceně Prahy nezaznamenal žádný trestný bod, a tak zaslouženě vyhrál. V jeho případě navíc šlo o premiérové prvenství v rámci Českého skokového poháru.

Podrobnosti zde.

Miloslav Příhoda

První ročník Zimní jezdecké ligy vyhráli Zlatí lvi, které v Královicích při finále reprezentovali Jiří Tměj s Miloslavem Příhodou. Ten byl doslova…

Skvělá zpráva nejenom pro fanoušky parkurového sportu. Global Champions Prague Playoffs se vrátí do O2 areny – organizátoři z Czech Equestrian Teamu…