Páteční EY Cup CSI2*-W v Olomouci ovládla opět Kierznowska. Češka Held pátá

29. 08. 2020 10:00, Aktualizováno 31. 08. 2020 10:36

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Kateřina Návojová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 199 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Hlavní páteční soutěží při CSI2*-W v Olomouci byl parkur EY Cup pro jezdce do 25 let. Velmi silná ekipa přijela z Polska, když elitní trio bylo složeno pouze z polských jezdkyň. Nejlepší Češkou byla na páté příčce po bezchybné jízdě Anna Held.

Páteční soutěž EY Cup se jela na parkuru 140 centimetrů vysokém a byla hodnocena na čas. Z poslední startovní pozice si nakonec pro vítězství dojela polská zástupkyně Aleksandra Kierznowska s klisnou Badorette. Jejich čas se zastavil na hodnotě 65,21 vteřiny, což znamenalo více jak dvouvteřinový náskok na nejbližší umístěné. Jezdkyně zároveň skončila i na třetí pozici, a to za výkon s valachem Amerique Landais, s časem 68,41.

Aleksandra Kierznowska si do Olomouce přivezla skvělou formu, neboť právě ona zvítězila i ve čtvrteční úvodní soutěži EY Cup pro jezdce do 25 let. Dobré výkony podává v Olomouci i Polka Juliana Suska. V pátečním EY Cupu získala druhé místo za výkon s klisnou Tokajer 8, když dokončila soutěž v čase 67,96 vteřiny. Jezdkyně si ten den však na konto připsala i vítězství, a to v Junior Tour na parkuru 135 centimetrů vysokém, kde sedlala hřebce Charlie Boy.

V EY Cupu jsme měli na startu také několik českých dvojic. Nejlepší český výkon podala Anna Held s šestnáctiletou klisnou Cara Mia III. Parkur absolvovala bezchybně, v čase 76,15 vteřiny. Velmi rychlou jízdu, nakonec dokonce v druhém nejlepším čase, předvedla Nicola Grünthalová. S valachem Careful Z však jednou chybovala, a tak si místo druhé pozice odvezla místo sedmé.

Českým zástupcům se opět dařilo v rámcových soutěžích. I v pátek jsme se dočkali české hymny, a to hned dvakrát. Nejprve se v Elite Tour na parkuru 110 centimetrů vysokém radovala z vítězství Tereza Kysílková s klisnou Clear Summer. Následně si pro první místo dojel ve Small Tour s výškou překážek 125 centimetrů Viktor Skutecký s valachem Jolly Joker. Nejpočetnější soutěží dne byla opět Middle Tour, kdy se na startu sešlo více jak 100 dvojic. Z vítězství se radoval britský zástupce Jason Smith s klisnou Calaya von Hof. Tentýž jezdec si v Middle Tour připsal předešlý den třetí místo, a zároveň s valachem Lykkeshoejs Castus zvítězil ve čtvrteční Big Tour.

Startovní a výsledkové listiny naleznete na webu pořadatele s adresou www.csiolomouc.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: