Parforsní hon v Pardubicích

1. 10. 2003 00:00, Aktualizováno 23. 11. 2009 22:17

Autor: Honza Němeček Foto: Petr Bláha Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 4036 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Za pěkného počasí proběhla dne 27. září 2003 premiéra smečky Asbach Foxhounds pana Otto Schűtze na Parforsním honu v Pardubicích.

Dostihový spolek Pardubice, Česká parforsní společnost a pánové honu Ing.Lucie Pilipová a Dr. Guntard Gutmann uspořádali v sobotu, 27.září 2003, na dostihovém závodišti v Pardubicích druhým rokem parforsní hon.

Jezdci byli rozděleni podle výkonnosti do třech lotů ( v průběhu honu je mohli beztrestně měnit, dle nálady, pocitů etc.:
První pro trénované koně a jezdce, kteří skákali všechny překážky, mástroval Jirka Bělohlav.
Druhý lot vedl Petr Půlpán a tato lehčí skupina mohla těžší překážky objíždět.
Třetí lot byl neskokový a jeho masterem byla Libuše Půlpánová.

Se základní instruktáží k honu byla představena nová, mladá čtrnáctičlenná smečka Asbach Foxhounds pana Otto Schűtze, značkaři a vedoucí lotů. Po tradičním požehnání účastníkům začal vlastní hon. Po položení stopy se na trať vydala smečka, následovaná jezdci. V prvním lotu se o odborné diskuse postaral herec Vydra, který jel na koni s Parelliho ohlávkou, kombinovanou s otěžemi. Až na zaváhání na první stopě jel velice hezky a předvedl tak názorně, že je toto možné.

Z tribuny mohli diváci sledovat zajímavý průběh honu, fundovaně moderovaný Ing. Lenkou Gotthardovou. Na připraveném dostihovém závodišti jsme mohli postupně vidět šest stop v podání všech lotů. Po dojetí poslední stopy jsme byli svědky závěrečného halali.

Na samý závěr byla celá smečka za svůj první výkon slavnostně odměněna oblíbenou pochoutkou - bachory. To se již jezdci tešili na společenský večer se soudem za spáchané prohřešky. Nám divákům nezbývá nic jiného než se těšit na příští rok.

Připojené články

04.11. 2002 00:00 Parforsní hony
10.10. 2005 00:00 Parforsní hon v Kladrubech

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: