Paradrezurní mistrovství České republiky opět v Hradišťku

4. 10. 2012 18:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 2340 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Otevřené mistrovství České republiky v paradrezuře bude ve dnech 6. – 7. října hostit již podruhé areál jezdecké školy Equus Kinsky v Hradišťku u Sadské. Handicapovaní jezdci se v tamní hale utkají nejen o mistrovské kovy. Téměř v každé kategorii totiž nastoupí domácí po boku některého z ruských jezdců, kteří se rozhodli letošní šampionát zpestřit svojí účastí.

Výhradně českou záležitostí je tzv. Cena Zuzky, což je soutěž určená pro neklasifikovatelné a začínající jezdce. V nich se představí Helena Kratochvílová, Hana Roubíčková a Petra Nálepková. Také ve skupině III. budou startovat pouze Češi - Dana Kiliánová a Jan Rous. V ostatních skupinách již bude skladba mezinárodní a v Ib se naše Anastasja Vištalová reprezentující v sedle koně Jambo pořádající Klub Kvítek postaví na start dokonce vedle tří Rusů - Andreje Zachurutina, Iriny Konevové a Niny Anufrievy. Zbývající kategorie mají síly vyrovnané - Lukáš Hnát s Arkádem bude soutěžit s Olegem Burmistrovem na Tamerlanovi v soutěži Ia, ve skupině II uvidíme Janu Beruškovou s Narcisem a Evgenije Nikolaeva s Lady Lux a Zuzana Fialová na Laverovi poměří své jezdecké schopnosti s Antonem Arkhireevem.

Anastasja VištalováJsme opravdu rádi, že po dvou letech můžeme v rámci našeho národního mistrovství přivítat i zahraniční jezdce. Mezinárodní složení bude mít i sbor rozhodčích - kromě Vladimíra Šretra a Pavly Loudové bude rozhodovat ještě Irina Ludina, což je tříhvězdičkový mezinárodní rozhodčí drezury, a to nejen té paradrezurní," prozradila hlavní organizátorka závodů Jana Zenklová.

Zatímco v loňském roce byla mistrovská soutěž vyhodnocena společně v rámci všech skupin, letos budou rozdány dvě sady medailí. „Mistrovství bude rozděleno na dvě kategorie: ‚A' - pro skupiny Ia, Ib a II - což jsou těžké handicapy, a ‚B' - pro skupiny III a IV, kdy se jedná o lehčí handicapy a jezdci předvádějí úlohy i zahrnující cvalové části. Toto rozdělení je možné díky tomu, že v každé skupině budou soutěžit alespoň tři jezdci z různých subjektů," upřesnila Jana Zenklová.

Sobotní i nedělní program zahájí v 9.30 hodin Cenou Zuzky. Od 10.00 hodin jsou pak naplánovány mistrovské soutěže, přičemž v sobotu se pojede první kolo mistrovství ČR - „Team test" a v neděli přijdou na řadu divácky nejatraktivnější volné sestavy na hudbu. Ty však budou již třetím kolem. To druhé se uskuteční v sobotu od 14.00 hodin v rámci „Individual championship testu".

Více podrobností najdete na www.klubkvitek.estranky.cz.

Připojené obrázky

Připojené články

03.10. 2012 17:00 Závěr jezdecké i parajezdecké sezony 2012

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: