Paradrezurní mistrovské tituly za rok 2015 rozdány

5. 10. 2015 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 3966 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V neděli 4. října vyvrcholilo třetími koly mistrovství České republiky v paradrezuře 2015. Úvodní dvě úlohy proběhly o den dříve a do značné míry předpověděly konečné výsledky. Lukáš Hnát získal vždy nejvyšší známky a s přehledem zvítězil.

Lukáš HnátNejvětší konkurentkou Lukáše Hnáta byla Anastasja Vištalová, která se pokoušela v sedle své nové klisny Dominique o obhajobu mistrovského titulu. Letos však byla přeřazena do skupiny „1A" pro jezdce s nejvyšším postižením a v té nepředvedla ještě zcela rutinované výkony. „Jsem moc ráda, že se mi podařilo získat druhé místo, jelikož s Dominique startujeme společně jen velmi krátce. Na druhou stranu jsem trochu zklamaná z hodnocení, které jsme dostaly, neboť si nemyslím, že mezi námi s Lukášem je rozdíl tak vysoký, jaký byl ve výsledkových listinách. Každopádně věřím, že příští rok se nám bude dařit lépe," zhodnotila Anastasja Vištalová. Její průměrná známka byla 72,25 %, zatímco Lukáš Hnát obdržel s Mon Aer v průměru 74,82 %. „Je to pro mě něco neuvěřitelného. Bylo to velmi náročné, jelikož konkurence dorazila opravdu silná. O to větší jsem však měl snahu úlohy zajet co nejlépe. Rozhodně jsem tak vysoké známky nečekal a mile mě to překvapilo. To, že jsem vedl již po prvním dni, mi na klidu moc nepřidalo. Naopak jsem se víc bál, abych něco v závěru nepokazil. Sice se nějaké chyby dostavily, ale byla to jedna z mých nejlepších volných sestav. Jsem tak moc rád, že to vyšlo a nakonec jsem získal zlato," uvedl Lukáš Hnát.

Třetí místo a bronzovou medaili obdržela Kateřina Lesová se Salvátorem 1. Její skóre po třech kolech bylo 68,27 %. Na dalších místech skončili Zuzana Fialová, Petr Novák, Helena Novotná, Jan Rous a Jiří Giogas. Diváci i jezdci ovšem měli možnost vidět nejen výkony nejlepších českých paradrezurních jezdců. Dorazily také dvě jezdkyně z Německa, které se zúčastnily otevřených soutěží. V nedělních kürech předvedly skvělé jízdy, na které domácí reprezentanti nestačili. Martina Benzinger s koněm Fulton´s Point získala vůbec nejvyšší známku v rámci celých závodů - 78,08 %. Její kolegyně Baerbel Hick s Rigolettem obdržela 77,42 %. Obě tak jednoznačně zvítězily ve svých soutěžních skupinách a pro účastníky mistrovských soutěží byly velkou inspirací.

Sestřih toho nejzajímavějšího z republikového šampionátu v paradrezuře odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 7. října od 12.50 hodin.

Připojené obrázky

Připojené články

30.09. 2015 07:00 MČR v paradrezuře proběhne již tento víkend

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Lenka S

  Chybné informace v článku!

  22:16 - 06. 10. 2015

  V článku jsou CHYBNÉ informace!
  Ano, německé reprezentantky zajely své úlohy v kuru opravdu velice pěkné, ale byly překonány - Lukáš Hnát zajel svůj Freestyle za 79,83%! Toto nebylo pouze za Freestyle - každý den ve všech soutěžích Lukáš Hnát ze Stáje Rozárka překonával OBĚ německé účastnice.
  Lenka Suchá

 • 2. Lenka S

  Upřesnění

  22:28 - 06. 10. 2015

  Reaguje na 1.

  Pro upřesnění - ve svých skupinách německé účastnice vyhrály.
  V celkovém hodnocení byly poraženy jezdcem Lukášem Hnátem s koněm Mon Aer ze Stáje Rozárka, startující ve skupině Ia. Rekordní výsledek z celých závodů získal výše zmíněný Lukáš Hnát 79,83%.
  Lenka Suchá

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com