Nuno Palma - Paceřice 2.-5.12.1999

10. 12. 1999 00:00

Autor: Tomáš Tengler Foto: Tomáš Tengler Rubrika: Drezurní ježdění Počet přečtení: 3102 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Soustředění vedl portugalský jezdec a trenér Nuno Palma. Po skončení denního programu jsme jej požádali o zodpovězení několika stručných otázek, které vám nyní předkládáme.

 • Dal jste nám telefonní a faxové číslo do Vaší vlastní stáje, můžete nám říci něco více o této stáji?
   
  V mé stáji je kolem čtyřiceti koní; mám své vlastní soutěžní koně (většinou na úrovni Grand Prix a St. George) a někteří z nich jsou jen na začátku výcviku ve věku kolem 4 a 5 let. Věichni tito koně jsou němečtí. Současně mám koně od několika chovatelů k výcviku, většina z nich jsou lusitánského plemene. Někteří další koně jsou k prodeji a další jsou používání k drezúrním lekcím.
   

 • Rádi bychom se dozvěděli něco o Vašem jezdeckém vzdělání a vůbec vzniku Vašeho vztahu ke koním.
   
  Začal jsem jezdit velice mladý; když mi bylo patnáct let, už jsem byl napůl profesionál. V Portugalsku jsem měl jako své vzory a učitele jezdce jako jsou Luís Valença Rodrigues, Guilherme Borba (ředitel portugalské školy jezdeckých umění, kde jsem byl čtrnáct let jezdcem) a Nuno Oliveira.
  V Německu jsem jezdil například s Klausem Balkenholem a Hartwigem Burtfeindem.
   

 • Jaký je Váš vztah ke světově proslulému jezdci Nuno Oliveirovi?
   
  Byl jsem žákem Nuna Oliveiry čtyři roky, stejně jako jeho velkým fanouškem a přítelem.
   

 • Máte v plánu nějakou další návštěvu České republiky? A pokud ano - máte v plánu udělat soustředění i jinde než v Paceřících a jaké jsou podmínky pro uspořádání soustředění někde jinde?
   
  Ano, uvažuji o další návštěvě v Čechách koncem března. Momentálně nemám příliš volného času, protože současně pořádám soustředění v jiných odlišných místech a mám mezinárodní zkoušky, ale kdykoli budu moci tak plánuji dělat další soustředění, především s panem Janem van Geetem a pak budu velmi potěšen pokud budu moci zajet i na jiná místa.
   

 • Jaké je Vaše mínění o úrovni výcviku a dovedností českých jezdců a koní?
   
  Našel jsem koně s dobrými schopnostmi a také jezdce s dobrými šancemi, ale na nepšíliš vysoké technické úrovni, ale domnívám se, že s nějakou dávkou práce mohou mít jezdci i koně mnoho úspěchů.
   

 • Měl jste nějaké znalosti o českých plemenech koní před Vaší návštěvou v České republice?
   
  Slyšel jsem předtím o kladrubských koních, ale nevím o nich toho příliš.
   

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: