Northerly Wind a jeho premiéra ve Zlatém poháru na výbornou

11. 06. 2019 07:00

Obrázky: 18

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 689 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již třetí letošní dostihový den na závodišti v Pardubicích byl naplánován na sobotu 8. června. Hlavním lákadlem odpoledne byl Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Start prvního dostihu byl ve 13 hodin. Jednalo se o Cenu za podpory Recolor (proutky, IV. kat, 3 200 m, pro 4leté a starší koně). Zde roli favoritky potvrdila Dylanka (ž. Josef Bartoš, tr. Vocásková Helena, Statek Blata Český Ráj), když se v průběhu dostihu držela přibližně ve středu startovního pole a v závěrečné fázi dostihu přešla do vedení a bez problému zvítězila. Další umístění si rozdělili Fantasticadventure, Black Bard, Sirius a Bellerofont.

Dylanka

Dalším dostihem byla Cena OHD Pardubice (Stchcc, III. kat, 4 000 m, pro 5leté a starší koně). Po většinu dostihu se o tempo staral Taras před Randy. Před náběhem do cílové roviny se k vedoucímu koni připojila Apas Rocka a vypadalo to na její vítězství. V polovině cílové roviny v tu chvíli třetí Randy (ž. Jan Odložil, tr. Odložil Pavel, Stáj Dopa - Odložil) zaútočil a těsně před cílovým sloupkem předstihl oba konkurenty. Druhá dokončila Apas Rocka před Taras. Čtvrtý doběhl se ztrátou Saint Joseph před Nebrius.

Randy

Na startu třetího dostihu, Ceny za podpory jezdeckých potřeb Mauricio (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 4leté koně), se mělo postavit sedm účastníků. Ale již na zkušebním skoku došlo ke kolizi a své jezdce ztratili Forever Dry a Niki Ray, kteří poté pobíhali kolem startu, než byli odchyceni. Hned po startu na první překážce vybočil Cheltenham a v dostihu zbyli pouze čtyři koně. Poetik lehce na trojici soupeřů ztrácel. Na posledním skoku měl pád Fringant de Chanay. Vítězný Laverno (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová Lenka, Pecka-Horse) neměl konkurenci a s přehledem zvítězil. Druhý dokončil Del Rey a třetí Poetik.

Laverno

Dostihem určeným pouze pro klisny byla Cena Registany (Stchcc, III. kat, 3 350 m, pro 4leté a starší). O tempo se starala Rideri Cross před Dunáta, Moravanka a Silk. Ta se k vedoucí klisně v závěrečných fázích dostihu snažila dotáhnout, ale na lepší než druhé místo to nebylo. Rideri Cross (ž. Pavel Složil ml., tr. Junková Jana, EŽ Praha) si pohlídala vedoucí pozici až k cílové podkově. Třetí dokončila Dunáta před Carry the Glory a Moravanka.

Rideri Cross

Pátým dostihem byla Cena za podpory Sportovního parku Pardubice (Stchcc, IV. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Po většinu dostihu byl na čele Libertin, následovaný Turoni a Kornelia. V cílové rovině přišel krásným závěrem Casper (ž. Lukáš Matuský, tr. Olehla Čestmír MVDr., DS Pegas). Na dlouho vedoucího Libertina zbylo druhé místo. Třetí dokončil Turoni před Waikita a Sonodia.

Casper

Hlavním dostihem byl Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny ČR (I. kat, 3 900, pro 5leté a starší koně). Tradičně se skákalo přes steeplechase skoky s jedním překonáním vodního příkopu. Přestože se na startu sešlo pouze šest jmen, mezi favority se určitě řadila dvojice Dangerous Gleam a Lamum.

Ihned po startu šel do čela Dangerous Gleam před Lamum a Northerly Wind, který se v průběhu dostihu propadl až na konec startovního pole. V průběhu dostihu ztratila jezdce Yara. Před závěrečným obloukem se na vedoucího Dangerous Gleam dotáhl Mister Westmister, ale hned na dalším skoku vybočil a shodil svého jezdce. Mezitím se před cílovou rovinou dostal na první místo Lamum, ale poté rozbalil po bariéře svůj finiš Northerly Wind (ž. Jan Faltejsek, tr. Tůma Pavel, Dr. Charvát) a zvítězil. Druhý dokončil Lamum před Accelerator a Dangerous Gleam.

Northerly Wind

Dalším dostihem byla Cena města Pardubic (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Po startu šel do čela Evžen, kterého na chvíli vystřídal Lombargini. Ve druhé půli dostihu se do vedení propracoval Mazhilis před Evženem a Modřínem. Pole naopak s menší ztrátou uzavíral Sweet Red Wine. Krátce před náběhem na travnatý ovál ztratili své jezdce Lombargini a Rui Faleiro. Poslední skok skákali na čele téměř současně Mazhilis a Evžen (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Englicovi a Kulhánkovi), který zvítězil po krásné bitvě s druhým Mazhilis. Třetí se ztrátou dokončil Modřín před Poinsettia a Sweet Red Wine.

Evžen

Posledním dostihem odpoledne byla Cena za podpory Martina Bešeho (Stchcc, IV. kat, 3 350 m, pro 5leté a starší koně). O tempo dostihu se většinu dostihu staral Canton. Ve druhé půli se do čela propracoval Big Mago (ž. Josef Bartoš, tr. Poles Pavel, Vocetka) a přestože se na něj v cílové rovině ostatní snažili zaútočit, uhájil první místo. Druhý dokončil Heliostat před Mintaka, Canton a Marree. Po dostihu byl podán protest kvůli tísnění v cílové rovině koněm Heliostat. Dostihová komise protest uznala a prohodila pořadí na druhém a třetím místě.

Big Mago

Další dostihy na závodišti v Pardubicích jsou netradičně v neděli 23. června, kdy je na programu II. kvalifikace na Velkou pardubickou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: