NH Kladruby nad Labem navštívili zástupci dánské královské stáje

16. 07. 2021 08:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Zdroj: NH Kladruby nad Labem Počet přečtení: 275 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zástupci královských stájí v Dánsku navštívili 13. července hřebčín v Kladrubech nad Labem za účelem výběru dalších starokladrubských koní pro ceremoniální službu.

Připraveni byli tři čtyřletí hřebci, kteří ukončili základní výcvik výkonnostními zkouškami letos v květnu. Součástí předvedení koní bylo posouzení exteriéru na předváděcí desce, předvedení mechaniky pohybu na ruce a na lonži, dále byli koně prezentováni ve čtyřspřeží a v závěru pod sedlem.

Po celou dobu byla pozornost královského podkoního Nielse RandlØva a jeho dvou kolegů zaměřena rovněž na charakter koní a jejich reakce. Pro slavnostní zápřež byli předběžně vybráni hřebci Rudolfo Raggiera V – 54 a Rudolfo Amazona V – 56. Ti by měli do Kodaně odcestovat začátkem října.

Dánský královský podkoní ocenil vysokou úroveň výcviku u předváděných koní, který probíhal pod vedením Jiřího Nesvačila a Jakuba Macka.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com