Netradiční zahájení dostihové sezóny v Pardubicích

23. 06. 2020 06:00

Obrázky: 17

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 538 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Z 8. května se vlivem koronaviru přesunuly Zahajovací dostihy v Pardubicích až na 20. června. Na závodiště se mohli v omezeném počtu dostavit také diváci. Přesto mělo největší vliv na průběh dostihového dne počasí, protože po celý den silně pršelo.

Start prvního dostihu, Ceny Slavie pojišťovny a.s. (proutky, IV. kat, 2 800 m, pro 3leté koně), byl naplánován na 13. hodinu. O tempo se v průběhu dostihu staral Scalastar společně s Dream of Dragon. Před náběhem před cílovým obloukem se do čela propracovala dvojice od tr. Tůmy, Jacqueline a především Gatsby (ž. Jan Odložil, Dr. Charvát), který odrazil nápor v cílové rovině nakonec druhé Idy. Třetí dokončil favorit Albatros před Jacqueline a Jamaal Danehill.

Gatsby

Také druhý dostih se odehrál přes proutěné skoky. Jednalo se o Cenu podporovanou společností PROVET (IV. kat, 3 400 m, pro 4leté a starší koně). Start se podařil až na druhý pokus a po startu se do čela vydal Sicilian Rock, který si vypracoval několik délek náskok. Za ním se seřadili Silver Seam a Saul. Tato dvojice společně s Chelmsford a Svenson se na protilehlé rovině posunula do čela, ostatní už začali viditelně ztrácet. V cílové rovině měl nakonec nejlepší závěr Saul (ž. Josef Bartoš, tr. Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště). Druhý dokončil Silver Seam před Chelmsford, Svenson a Red Judicata.

Saul

První a zároveň poslední cross country dne byla Cena za podpory společnosti ENIGOO s.r.o (IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). Nejlépe odstartovala dvojice Tellur a Flicker, kteří se ujali tempa před Big Mago a Vaxerton. V téměř závěru dostihu, před náběhem na travnatý oblouk, došlo k hromadnému pádu čtyř koní. Před náběhem na poslední tři skoky se do čela posunul Big Mago (ž. Veronika Řezáčová, tr. Nováková Jana, Ing., Vocetka), který si vedení uhlídal až k cílovému sloupku. Druhý dokončil Motiv před Vaxerton, Vinnero a Tellur.

Big Mago

Po třetím dostihu bylo rozhodnuto, že se zbytek dostihového programu odehraje přes klasické steeplechase skoky vzhledem k nezpůsobilosti cross country dráhy vinou vytrvalého deště.

Do Ceny za podpory PREMIN (IV. kat, 4 300 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartovala Izynka, která se vracela po zdravotní pauze. Za ní se seřadila dvojice Taste of Rock a Cayras Star. Bohužel dva skoky před cílem byla Izynka z prvního místa zastavena pro zranění. Cesta se mezitím otevřela pro Mustamira, ale v cílové rovině se přes něj přehnala Annie Reilly (ž. Rostislav Benš, tr. Wroblewski Grzegorz, St. John's). Třetí dokončil Cayras Star před Mizuri a Taste of Rock.

Annie Reilly

V Poháru BICZ holding 2020 (III. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně) se o tempo starala dvojice Emagoul a Charismatic. V cílové rovině všem utekla Dajuka (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák Radek, K-K Metal) a doběhla si pro lehké vítězství před Charismatic, Alegoria, Saxo Sol a Kifaaya.

Dajuka

V Ceně společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (III. kat, 4 400 m, pro 5leté a starší koně) se o tempo staral Shent před Bordeland a Imphal. Právě ten se na protilehlé rovině dostal do vedení a před náběhem na poslední skok se k němu přidal East River. Jenže East River chyboval a málem vyklopil svého jezdce. Imphal (ž. Jaroslav Myška, tr. Popelka Stanislav, Quartis - Zámecký Vrch) si doběhl pro vítězství, druhé místo i po kaskaderském kousku získal East River před Sottovento, Playmonka a Borderland.

Imphal

Hlavním dostihem odpoledne byla Cena města Pardubic - Úvodní Cross Coutry Koroka (I. kat, 4 500m, pro 5leté a starší koně). Na start se postavili, po škrtnutí několika koní, pouze čtyři účastníci. Rovnou polovinu startovního pole poslal na start tr. Váňa, Aeneas a Dusigrosz.

Po startu nasadil především Dusigrosz poměrně vlažné tempo před Aeneas a Evžen. Lombargini uzavíral skupinku. Ani ve druhém okruhu se nic neměnilo, až k třetímu skoku do cíle, kde lehce chyboval Evžen a ztratil kontakt s dvojicí na čele. V cílové rovině poměrně lehce odešel Dusigrosz (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Joly) od Aeneas. Třetí dokončil Evžen před Lombargini.

Dusigrosz

Posledním dostihem byla Cena Dostihového klubu (IV. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně). O tempo se staral King Heart. V cílové rovině nebylo dlouho jasno o vítězi. Tím se nakonec stala Libuška (am. František Plšek, Derych Vladimír, PF Ludmírov) před Focolat du Large, King Heart, Wotan a Personal Coach.

Libuška

Dalším programem by měla být 4. července I. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: