Nehody a prevence

 • Ohlávka – dobrý sluha, špatný pán

  14. 09. 2021 06:00 − Zveřejněn před 78 dny

  Úrazy spojené s ohlávkou - může jít nejen o zranění povrchová a lehká, ale i o zranění vážná či i fatální Ohlávky jsou nezbytnou, nepostradatelnou součástí chovu koní. V každé stáji najdeme tolik ohlávek jako koní a obvykle ještě o pár víc. Zdá se ale, že informací o tom, jak vysoký potenciál nebezpečí v sobě tento standardní kus vybavení má, není dostatek.

  Autor: Gabriela Rotová Nehody a prevence Přečteno: 1378x

 • Probíjející elektrický proud na Třeboňsku usmrtil čtyři koně

  13. 09. 2021 08:00 − Zveřejněn před 79 dny

  Deník.cz Ve středu ráno vyjížděli profesionální a suchdolští dobrovolní hasiči k technickému zásahu do Dvorů nad Lužnicí. U sloupu elektrického vedení se podle mluvčí hasičů Venduly Matějů ulomil izolátor a sloup probíjel. Bohužel, probíjející proud zabil čtyři koně.

  Autor: Lenka Novotná Nehody a prevence Přečteno: 396x

 • Blesk logo Poslední srpnový den se stal tragickým pro majitele koní v obci Boháňka v Královéhradeckém kraji. Krátce po půlnoci jim totiž, zatím z neznámých příčin, začala hořet venkovní stáj. Jeden kůň při požáru zemřel. Další kůň, Bugatti, naopak díky svému útěku na požár upozornil.

  Autor: jel Nehody a prevence Přečteno: 250x

 • Deník.cz Příběh koňského hrdiny, který při požáru v Boháňce zachránil svou reakcí život nejen ostatním koním, ale i celé rodině, má smutný konec. Po třídenním boji na veterinární klinice v Heřmanově Městci podlehl patnáctiletý belgický teplokrevník G-Bugatti Dwerese Hagen vážným popáleninám. Informaci přinesl Josef Malinovský ze serveru Jezdci.cz a potvrdila ji...

  Autor: Kateřina Chládková Nehody a prevence Přečteno: 225x

1 2 3 29

Nejčtenější články