Nabídka starokladrubských hřebců pro sezonu 2021

5. 02. 2021 12:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Monika Špendlíková Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 299 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V letošním roce jsou v zemských hřebčincích k dispozici tři plemenní hřebci v majetku NHK, a to formou inseminace čerstvým spermatem.

V Zemském hřebčinci Písek s.p.o. je umístěn vraný hřebec 2828 Romke Elvona XIII, který byl do plemenitby vybrán, neboť je zástupcem málopočetného kmene Romke. Hřebec bude působit v reprodukci prvním rokem, jeho předností je dobře vyjádřený typ a velmi dobrá horní linie, mechanika pohybu je průměrná (není evidován jako genetický zdroj). 

V Zemském hřebčinci Tlumačov s.p.o. je nadále ponechán prověřený bílý hřebec 1651 Favory Albuza XXVII. Jedná se o hřebce v kočárovém typu, ve větším rámci, s velmi typickou mechanikou pohybu. Další sezónu absolvuje v Tlumačově také vraník 2282 Sacramoso Capeta XVII – velmi typický hřebec s dobrým charakterem, ochotný k práci, mírně lymfatický. 

Více informací o uvedených plemenných hřebcích naleznete v on-line plemenné knize NHK a na webových stránkách hřebčinců. Pro nákup inseminačních dávek kontaktujte přímo pracovníky zemských hřebčinců.

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com