Na veletrh FOR HORSE dorazí i koňská hlídka. Víte, v čem spočívá její výhoda?

8. 04. 2018 18:00

Obrázky: 5

Autor: Tým FOR HORSE Foto: archiv pořadatele Rubrika: PR článek Počet přečtení: 1659 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně. To by jistě potvrdila také jízdní skupina Městské policie hlavního města Prahy, která dohlíží na pořádek v ulicích z hřbetu starokladrubských koní. Pokud jste neměli dosud šanci ji spatřit, budete mít šanci ve dnech od 12. – 15. dubna na veletrhu FOR HORSE, který proběhne v PVA EXPO PRAHA.

Na veletrh jsme vás již zvali v článku Zbrusu nový veletrh proběhne již za měsíc!

Když před deseti lety jízdní skupina Městské policie hlavního města Prahy začínala, ve stáji měla pouze dva starokladrubáky, ale za tu dobu se jejich počet postupně zvyšoval a dnes v ulicích Prahy slouží 28 služebních koní a o ně se stará přibližně stejný počet strážníků. Na rozdíl od klasických hlídek vzbuzují strážníci na koních přirozený respekt. Výhodou této hlídky je, že strážník je vidět, má větší přehled o situaci v místě a navíc dokáže za stejný časový úsek zkontrolovat čtyřikrát větší území než pěší hlídka.

Přidanou hodnotou je potom fakt, že všude, kde se jízdní hlídky objeví, budí okamžitou pozornost. V hlavním městě můžete na strážníky na koních narazit především v okrajových částech města, což se vám nemusí jen tak poštěstit. Pokud byste však chtěli starokladrubského bělouše a vraníka vidět na vlastní oči a dozvědět se o něm více, rozhodně si nenechte ujít veletrh FOR HORSE.

Tam se představí nejen starokladrubští koně, kteří jsou chování jen v bílé a černé variantě, ale také čeští teplokrevníci. Právě ty můžete na veletrhu vidět v sobotu a v neděli. Starokladrubáky potom první dva dny veletrhu, tedy ve čtvrtek a v pátek.

Co jste o starokladrubských koních možná nevěděli

Starokladrubský bělouš je světovým unikátem z historického a zootechnického hlediska. Je jediným živým tvorem, který se stal předmětem památkové ochrany UNESCO, a to vedle uměleckých děl a architektonických skvostů. Na našem území se prokazatelně chová již 400 let a řízený počátek jeho chovu sahá až do dob českého krále Rudolfa II.

Jaká další plemena koní můžete na FOR HORSE vidět?

Každý den se na veletrhu představí výběr z plemen chovaných v České republice. K vidění zde tak budou nejen fríští a fjordští koně, ale také haflingové nebo koně plemene American Paint Horse.

Kompletní přehled koňských plemen, která se na veletrhu představí, a to včetně detailního programu, najdete na stránkách www.forhorse.cz.

V rámci veletrhu FOR HORSE se uskuteční Prague pony cup 2018, který pořádá Asociace chovatelů miniaturních koní ve spolupráci s Národní Pony společností. Turnaj, který proběhne v sobotu 14. dubna, zahrnuje sportovní soutěže v disciplínách vozatajský parkur, jízda zručnosti na oprati a jumping. Součástí Prague pony cupu bude rovněž kostýmová show pro děti a dospělé.

Souběžně s veletrhem FOR HORSE se budou v PVA EXPO PRAHA konat také další tři veletrhy, konkrétně FOR KIDS, FOR PETS a AKTIV 55+. Na jednu vstupenku tak můžete projít nejen koňský veletrh, ale i další tři. Více informací najdete na webu www.forhorse.cz.

A ještě důležitá rada na závěr. Když se zaregistrujete na www.forhorse.cz/sleva, získáte slevu na vstupenku ve výši 33 %

FOR HORSE

  • 12. 4. – 15. 4. 2018
  • PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 - Letňany

Otevírací doba:

12. dubna (čtvrtek) 10 – 18 hod.
13. dubna (pátek) 10 – 18 hod. 
14. dubna (sobota) 10 – 18 hod. 
15. dubna (neděle) 10 – 17 hod. 

Vstupné:

  • 150 Kč - plné vstupné
  • 100 Kč - při registraci na internetu či při použití slevových kuponů
  • 70 Kč - děti do dvanácti let, důchodci
  • Zdarma děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP, ZTPP
  • 150 Kč - Parkovné 

Připojené obrázky

Připojené články

11.03. 2018 18:00 Zbrusu nový veletrh proběhne již za měsíc!

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: