Na státní svátek 6. července do Kladrub nad Labem

29. 06. 2020 10:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Počet přečtení: 231 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zpříjemněte si státní svátek výletem do národního hřebčína. Mimořádně v pondělí 6. července 2020 jsou pro vás v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech připravené komentované prohlídky, kde se dozvíte mnohé z chovu, historie a využití starokladrubských koní.

V Kladrubech nad Labem se můžete těšit na komentovanou prohlídku stájí, historické kočárovny s expozicí starokladrubského koně a zámku. Nenechte si ujít také prohlídku lesovny a výstup na rozhlednu, ze které je ojedinělý pohled na hřebčín a jeho okolí.

Ve Slatiňanech se návštěvníkům nabízí komentovaná prohlídka stájí, jejíž součástí je mimo jiné prohlídka kočárovny, historické sedlovny rodu Auerspergů a výcvikového střediska.

Starokladrubští koně, chovaní kontinuálně více než 400 let, představují nejstarší původní české plemeno koní, které bylo zřejmě jako jediné plemeno na světě vyšlechtěno speciálně pro tažení kočárů císařů a králů. Pokud tedy strávíte právě v jejich společnosti státní svátek, jistě nebudete litovat!

Návštěvníkům doporučujeme využít rezervační vstupenkový systém na webu národního hřebčína.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: