Na Mistrovství v Letní všestrannosti dominovaly ženy

24. 07. 2019 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Všestrannost Zdroj: Dostihový spolek a.s. Počet přečtení: 582 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Červencové Mistrovství v Letní všestrannosti bylo dvoudenním kláním, kterému na pozicích vítězů dominovaly ženy. Zvítězily ve všech vypsaných soutěžích. Jediným mužem „se zlatou medailí“ je vítěz oblastního mistrovství v kategorii seniorů.

Závodů se zúčastnilo více než sto sportovních dvojic, které tentokrát jen během dvou víkendových dnů absolvovaly tři jezdecké disciplíny. Po sobotních drezurách a parkurech je v neděli čekaly terénní zkoušky. Závody byly současně Mistrovstvím Východočeské oblasti. Body jezdci sbírali i do letošního seriálu pardubického závodiště Military Tour Pardubice 2019, jehož poslední díl se uskuteční v listopadu při Rozlučkové všestrannosti. To vše se dělo pod záštitou ministra obrany Lubomíra Metnara.

V nejobtížnější soutěži (stupeň S) zvítězili Šárka Votavová a Zylo reprezentující Stáj J+J Votava. I přes nasbírané trestné body v parkuru a krosu udržela průběžné vedení před Jaroslavem Abíkem. Dokončila s celkovým výsledkem 35,15 bodů.

V soutěži stupně L ke změnám v pořadí došlo. Zvítězila Anežka Lexová s koněm Buena Vista, která se na celkovou první příčku posunula z druhého místa. Po sobotní části soutěže vedoucí Aneta Dohnalová totiž chybovala na parkuru a propadla se až na třetí místo. Anežce Lexové reprezentující Jezdecký klub Berenis k vítězství stačilo 35,76 bodů.

V ostatních soutěžích bylo o vítězích jasno už od prvního dne závodů. V soutěži ZL zvítězila s výsledkem 35,53 bodu Adéla Bergerová v sedle Fikota z JK Pastviny Pilníkov. V soutěži Z si první příčku i s mírným překročením stanoveného času v krosu udržela Nikola Žďárská z JS Rozruch, která v sedle Dragonhearta nasbírala 37,67 bodu. Vítězství ze soutěže ZK si do Rakouska odváží Dunja SchichtMr. Benjo a výsledkem 35,71 bodu. Ve stejném stupni obtížnosti, ale tentokrát v kategorii Hobby, zvítězila Lucie HlavatáČáryfukem 2 z JS Slavíkov a 34,29 body.

V soutěžích pony patří symbolická velká medaile Emě Štěpánkové z Apolenka z.s. V soutěži ZLP totiž zvítězila sama před sebou. V sedle Kateřiny 1 nasbírala 30,71 trestného bodu, v sedle druhého Leny Golda 31,07 bodu. V soutěži LP bylo o vítězce jasno velmi rychle. Startovaly v ní totiž jen tři dvojice, dvě ale chybovaly. Prvenství tak patří Nele Havelkové a Pírkovi z JS Slavíkov.

Ze soutěže bylo také vyhodnoceno Mistrovství Východočeské oblasti. V kategorii seniorů zvítězil Radim Toman z JK Isabel, kategorii U25 vyhrála Anežka Lexová z JS Berenis. Juniorskou mistryní je Petra Borůvková z JK Tůně, v kategorii dětí pak Nikola Bártová z JK Markéty Bártové. Mistryní Východočeské oblasti v kategorii pony je Ema Štěpánková z klubu Apolenka, z.s.

  • Kompletní výsledky jsou k dispozici na ZDE nebo v JIS České jezdecké federace.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: