Mistrovství ČR v paradrezuře s mezinárodní účastí

4. 11. 2013 07:00

Obrázky: 2

Autor: Jana Zenklová Foto: archiv autorky Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 3250 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Mistrovství ČR v paradrezuře proběhlo již potřetí v Hradištku u Sadské. Bylo pořádáno ve dnech 5.-6. 10. 2013 z pověření České jezdecké federace a pod záštitou ministra zemědělství M. Tomana.

Tento areál je pro nás velice příjemný mimo jiné i tím, že se dá podle počasí volit venkovní kolbiště nebo hala. Letos nám počasí přálo (především v neděli bylo opravdu krásně), proto volba byla jasná a soutěžilo se venku.

V letošním roce bylo příjemné zvýšení počtu českých jezdců účastnících se mistrovství ze šesti na osm a potěšující je i to, že v soutěži pro začínající jezdce byli tři jezdci, kteří mají předpoklad se již poměrně brzy účastnit soutěží ve své skupině.

Katka LesováHlavním rozhodčím byl Ulf Wilken ze Švédska a dále jezdce hodnotili dva čeští rozhodčí - již tradičně Pavla Loudová a Ing. Vladimír Šretr. K mistrovství ČR jsme tradičně připojili dvoukolovou soutěž pro začínající a neklasifikovatelné jezdce. Obě kola vyhrála, a tím i celou soutěž, Helena Kratochvílová a Orchidej, druhá byla Jarmila Plháková s Klausem, třetí se umístil Jan Decastelo s Luganem a čtvrtou pozici obsadila Helena Novotná a Goliáš.

Při soutěžích jsme hodnotili dohromady jezdce ze skupin Ia, Ib a II - ti byli celkem čtyři, jezdci skupin III a IV byli hodnoceni každá skupina zvlášť. V I. kole MČR - Team testu - byla v první skupině nejlepší Silvia Logemann s Rothanou, ve skupině III dominovala další německá jezdkyně Martina Bezinger a Fair Lady a ve IV skupině zvítězil Jiří Giogas s Figarem.

Ve II. kole - Individual testu - byla ve své skupině I nejlepší A. Vištalová s Jambem, ve III. a IV. skupině se pořadí na prvních místech nezměnilo - M. Benzinger s Fair Lady a J. Giogas s Figarem si svými jízdami vyjeli opět první místa.

A. VištalováIII. kolo - volné sestavy na hudbu ovládla svým výkonem Martina Bezinger s Fair Lady. Dostaly vůbec nejvyšší ohodnocení celých závodů - 71,58 %. Jinak v první skupině byla první A. Vištalová a Jambo se ziskem 64,17 %, ve III. skupině již zmíněná M. Benzinger a IV. skupinu vyhrála Dana Kiliánová a Fram 4.

MČR nakonec vyhrála favoritka A. Vištalová s Jambem s průměrným ziskem 63,2 %, druhý se umístil L. Hnát a Mon Aer se 60,6 % a třetí byl Jan Rous s Lilií 59,5 %.

Drezurní komise ocenila krásnými soškami koníků čtyři jezdce - cenu za nejlepšího jezdce závodů si do Německa odvezla M. Benzinger, cenu za nejlepší Kur z českých jezdců získala A. Vištalová, ocenění za největší výkonnostní růst v tomto roce dostala K. Lesová a čtvrtou soškou ocenila komise nejlepší začínající jezdkyni J. Plhákovou.

Dekorování mistryně a dalších umístěných se ujala JUDr. Kateřina Říhová, členka výkonného výboru ČJF, která jim předala medaile a ceny. Velmi děkujeme všem sponzorům, kteří MČR podpořili, byli to: Ministerstvo zemědělství ČR, časopis Jezdectví, EquiTV, Equiservis, společnost Analogia, JŠ Equus Kinský a v neposlední řadě děkujeme za podporu České jezdecké federaci. A velmi si vážíme podpory od nadačního fondu Kolowrátek, jehož cenu předala doktorka Kolowrat-Krakowská.

Kompletní výsledky naleznete pod článkem.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: