Mistrovství České republiky v paradrezuře 8. - 9. 10. 2011

14. 10. 2011 11:00

Obrázky: 18

Autor: Jana Zenklová Foto: Josef Malinovský Rubrika: Parajezdectví Počet přečtení: 3428 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Mistrovství ČR v paradrezuře se tento rok konalo v krásném areálu Equus Kinský v Hradištku u Sadské. Vyvrcholení sezony se zúčastnilo šest jezdců, tj. o dva více než v loňském roce. Je to nárůst malý, ale přece jen...

A v doprovodném programu jely ještě dvě jezdkyně, jedna s nezařaditelným handicapem, druhá nejezdí ve své klasifikační skupině. A objevili se další „adepti", tak budu doufat, že nezmizí a příští rok bude snad zase o pár jezdců víc.

MČR 2011 v paradrezuřeV Hradištku bylo vše bezvadně připravené a přátelské prostředí umocnilo příjemnou atmosféru závodů. Děkujeme tímto manželům Půlpánovým za vlídné přijetí a dokonalý servis. Příjemní byli i rozhodčí - Ludmila Vítková (hl.rozhodčí), Pavla Loudová a Vladimír Šretr.

V pátek proběhla veterinární přejímka koní a v sobotu dopoledne se už jelo I. kolo mistrovství. Letošní ročník měl poprvé tři kola - doposud to byly jen dvě. V prvním kole -„Team testu" - zvítězil Jan Rous se Salvádorem - III.sk. (Stáj Honzík), druhá byla Jana Berušková s Narcisem - II.sk. (JK Šerm), třetí Anastasja Vištalová s Robertem - Ib.sk. (Klub Kvítek), čtvrtá Dana Kiliánová s Framem - IV.sk. (JK Krupka), pátá Zuzana Fialová s Laverem - IV.sk. (Stáj Rozárka) a výsledkovou listinu uzavíral nejmladší účastník Lukáš Hnát s Raráškem - Ia.sk. (Stáj Rozárka). Ten si ovšem výrazně polepšil odpoledne ve II. kole- „Individual Championship testu", kdy si vyměnil pozici s Danou Kiliánovou a posunul se tedy na čtvrtou příčku. Ostatní jezdci se umístili ve stejném pořadí jako dopoledne, a to jen s velmi těsnými rozdíly.

V sobotu večer jsme měli příjemné posezení. Sešli jsme se téměř všichni - jezdci, jejich doprovod a moc nás potěšilo, že mezi nás přišli i všichni tři rozhodčí. Byl to pro nás velmi milý večer a je moc dobře, že se můžeme a dokážeme takto sejít.

MČR 2011 v paradrezuřeV neděli jeli jezdci třetí a nejzajímavější kolo - volné sestavy na hudbu. Tady byla nejlépe ohodnocena Jana Berušková, druhý se umístil Honza Rous, třetí Nasťa Vištalová, čtvrtý Lukáš Hnát, pátá Dana Kiliánová a v tomto kole byla poslední Zuzka Fialová.

Po dekorování závěrečné soutěže proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků MČR. Po součtu všech tří kol se letošním mistrem ČR v paradrezuře stal Jan Rous se Salvádorem, druhá byla Jana Berušková s Narcisem, třetí Anastasja Vištalová a Robert, čtvrtý se umístil Lukáš Hnát s Raráškem, pátá Dana Kiliánová s Framem a nakonec šestá skončila Zuzana Fialová a Laver. Mistrovské medaile předávala zástupkyně České jezdecké federace Kateřina Říhová.

V doprovodném programu - soutěži pro jezdce, kteří nejezdí ve své klasifikační skupině nebo neklasifikovatelné zvítězila v obou kolech Hanka Roubíčková s Rosselinim (TJ Orion Praha) a druhá byla Helena Kratochvílová (Klub Kvítek) se zapůjčenou Rozií - Equus Kinský. A samozřejmě takový byl i celkový výsledek této dvoukolové soutěže.

Svými výkony potěšil teprve dvanáctiletý Lukáš Hnát a příjemné jsou i vyrovnané výkony ostatních jezdců. Třeba se konečně začne blýskat na lepší časy a budeme schopní postavit za ČR i paradrezurní tým na mezinárodní závody. Uvidíme, co nám v tomto směru přinese příští rok.
Mistrovství ČR bylo i posledním závodem, kde se daly získat body do Českého paradrezurního poháru. V něm se pro rok 2011 na první příčce umístila Anastasja Vištalová, Klub Kvítek.

MČR 2011 v paradrezuře

Gratulujeme mistrovi ČR v paradrezuře Janu Rousovi i všem zúčastněným jezdcům a přejeme mnoho úspěchů v příštím roce.

Partnerem MČR byla Česká jezdecká federace a ceny do soutěží věnoval Equiservis spol.s r.o. Děkujeme.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: