Mikulášská jízda v Radimovicích

17. 12. 2001 00:00

Autor: Josef Malinovský Foto: Věra Mannaertsová Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 3654 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Přestože by se mohlo zdát, že šestnáct dní před vánocemi se již nekonají žádné jezdecké akce pod širou oblohou, o opaku nás přesvědčili v Horse Academy Radimovice, kde se rozhodli uspořádat první ročník Mikulášské jízdy.

Pokud byste očekávali na slavnostním zahájení příjezd Mikuláše na krásném oři, asi byste byli trochu zklamáni. Již z pozvánky však bylo patrné, že pravidly si Mikulášská jízda nezadá s klasickými Hubertovými jízdami.

Sraz účastníků byl ve 12 hodin přímo v nově budovaném areálu Horse Academy Radimovice. Po příchodu do místní restaurace nám byl ihned nabídnut punč na zahřátí a s pokračující ochotou obsluhy jsme se začali obávat, že po hodině strávené v tomto příjemném prostředí, které přímo sousedí se stájemi a halou, nebudeme schopni poskytnout nezávislou reportáž :o))

Krátce po třinácté hodině uvítal všechny účastníky ředitel Horse Academy Radimovice pan Josef Duda. Poté již šli jezdci nasedlat své koně, aby se za malou chvíli sešli v místní hale na slavnostním zahájení. Zde si již pouze všichni připili, popřáli šťastnou cestu a po překonání tří skoků vyrazili na cestu směrem k nebřenickému zámečku, kam dorazili zhruba po 45 minutách.

Na místní louce bylo připraveno patnáct přírodních překážek, na které měli diváci nádherný výhled z altánku s občerstvením. Po jejich překonání se jezdci ještě na krátkou dobu ztratili v lese, kde překonali dalších pár skoků a poté již uložili své koně do boxů ve zdejších stájích, aby se sami mohli občerstvit a zahřát u krbu v salónku nebřenického zámku. K jídlu se podávali párečky, fazole v tomatové omáčce a toasty, k pití opět punč :o), káva a nealko. Hostitelské funkce se ujal majitel obou areálů pan Marek Šebesťák.

Po přestávce jezdci s koňmi opět překonali všechny připravené skoky a ve třech skupinách se utkali o liščí ocas. Z vítězství se nakonec radovali Jana Nosková, Josef Duda a Ivana Pöhlová.

Večer se všichni sešli u videoprojekce samotné jízdy a po nezbytném soudu hříšníků se příjemně bavili až do nočních hodin.

Přestože se Mikulášské jízdy zúčastnilo pro pokročilejší datum a nízké teploty pouze jedenáct koní, všichni si odtud odvezli nádherné zážitky a jistě se těší, až na stejném místě budou podobnou jízdou zahajovat jezdeckou sezonu v roce 2002.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: