Lukáš Létal: léta jezdecké dřiny a odříkání

28. 09. 2012 09:00, Aktualizováno 29. 09. 2012 21:26

Obrázky: 1

Autor: Stanislava Uhlířová Foto: archiv autorky Rubrika: Kdo je kdo Počet přečtení: 6353 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 21. - 23. září 2012 se konala v Polsku ve městě Strzegom Národní soutěž všestrannosti, kde Českou republiku úspěšně reprezentoval také MUDr. Lukáš Létal, na kterého bych ráda upozornila příznivce EQUICHANNELu i soutěží všestrannosti.

Ráda bych Lukášovi popřála i já prostřednictvím EQUICHANNELu: Lukáši, gratuluji a přeji hodně štěstí a dalších jezdeckých úspěchů.Svůj dětský sen o vlastnictví koně si tento sympatický zubař splnil ve třetím ročníku studia vysoké školy, kdy za své skromné úspory z předčasně zrušeného stavebního spoření koupil valacha jménem Vigo. Tady se projevil naplno Lukášův jezdecký talent, když koně z levné kategorie bez soutěžních úspěchů a s problémovou povahou dovedl s podporou partnera Václava Žižky až do parkuru stupně S. Dalším vlastním koním, kteří postupně přicházeli a odcházeli, se začal věnovat už na vlastním statku, který vybudovali s Václavem ze starší usedlosti v Bříšťanech, kde také založili JK Viktoria Bříšťany.

Lukáš LétalV roce 2002 zakoupili ročku plemene slovenský teplokrevník jménem Innocenta. Jako dcera předčasně uhynulého plemeníka Ibiška je chovatelsky cenná, a tak byla pouze obsednuta a připuštěna. Po narození klisničky Quinty prošla výcvikem a v roce 2007 se zúčastnila své první soutěže - nepříliš úspěšně. Innocenta má problematickou výbušnou povahu, tak s ní práce nebyla právě jednoduchá, přesto s ní Lukáš absolvoval řadu parkurů (výsledky zde).

Významný posun v jezdeckém přístupu ke klisně znamenala Lukášova roční spolupráce s rakouskou trenérkou Claudií Benedela, která využívá i metod „légereté" Philippe Karla.

Ve skákání Lukáše trénoval zpočátku Jindra Kasal, loni trénoval pod vedením Ing. Ludvíka Jandourka a od prvopočátku svoje jezdecké postupy konzultuje s Václavem Žižkou, který je sám zdatným jezdcem a má na výcviku Innocenty velkou zásluhu.

Lukáše vždy lákala všestrannost více než samotné parkury a Innocentu si vybral jako partnera pro tento druh soutěží. Tvrdou práci na zvelebování statku završili Václav s Lukášem v roce 2009 výstavbou vlastní jezdecké haly a výcvik koní tak mohl být efektivnější.

Léta jezdecké dřiny a odříkání Lukáš zúročil na závodech v Polsku, kde obsadil třetí příčku s bodovým ziskem 61,7, tedy pouze s tříbodovou ztrátou za národním reprezentantem Polska na LOH 2012 Arturem Spolowiczem (58,9 bodů), který v soutěži zvítězil.

Výsledková listina zde: http://www.vsestrannost.cz/vysledky/2012/strzegom5/strzegom3.pdf

Ráda bych Lukášovi popřála i já prostřednictvím EQUICHANNELu: Lukáši, gratuluji a přeji hodně štěstí a dalších jezdeckých úspěchů.

Stanislava Uhlířová

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Hnída

  nepravda

  11:31 - 28. 09. 2012

  Ve Strzegomi jsem taky byla a není pravda, že Lukášovi po závodě nikdo negratuloval.

 • 2. Lukáš Létal

  Fakt to není pravda

  09:43 - 29. 09. 2012

  Musím to trošku upřesnit.Opravdu není pravda,že mně nikdo nepogratuloval a těm lidem,kteří to udělali chci moc poděkovat. Byl to první větší úspěch v mém spíše neúspěšném koňském plácání se a trápení s Inou a tudíž mé nadšení z prního úspěchu a reakce okolí se dosti lišili.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: