Výsledky žáků Střední školy dostihového sportu a jezdectví v Lize zemědělských škol

28. 06. 2016 17:00

Obrázky: 5

Autor: Petra Pokorna Rubrika: Koňské školy a instituce Počet přečtení: 5400 Počet komentářů: 1 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví dosáhli v minulém roce skvělého druhého místa v Lize zemědělských škol a v letošním roce se jim daří výborné druhé místo zatím obhajovat.

I přes to, že Střední škola dostihového sportu a jezdectví je především zaměřená na dostihový sport, dosahují naši žáci skvělých výsledků v seriálu parkurových soutěží Liga zemědělských škol. Na webových stránkách http://liga-zemedelskych-skol.webnode.cz/ najdete nejnovější informace o soutěži a výsledkovou listinu.

 Soutěž Liga zemědělských škol je již několik let pořádaná na různých kolbištích v celé ČR a těší se stále větší oblibě. Jedná se o parkurové závody, které jsou otevřené pro žáky zemědělských učilišť, středních škol a také pro veřejnost.

Soutěží se v jarních a podzimních kolech, které se na konci školního roku sčítají a vytváří se tak celkové pořadí seriálu. Ve školním roce 2014/2015 dosáhli žáci naší školy v soutěži družstev skvělého celkového 2. místa. V celkovém pořadí účastníků soutěže dosáhl Michal Hrouda skvělého 3. místa a Michaela Lencová 5. místa. Michal Hrouda se již tento školní rok soutěže neúčastní z důvodu plného zaměření na dostihový sport, pro který má tento jezdec ideální tělesné a sportovní předpoklady.

Letošního ročníku 2015/2016 se účastní Michaela Lencová z 3. A, společně se Sárou Přikrylovou z 3.C a opět se děvčatům daří obhajovat výsledky z minulého roku. V celkovém pořadí účastníků soutěže dosahuje Michaela Lencová průběžného 3. místa s 60 body a Sára Přikrylová 5. místa s 31 body.

 Celému týmu se v soutěži daří i přes ošklivý pád Michaely Lencové i s koněm na závodech v Přerově, který si napravila pěkným 1. místem z humpoleckého kolbiště.

Skokové koně pro SŠDSaJ připravuje mistr Martin Laštovička, který má skokový výcvik na starosti a rád by poděkoval oběma našim žákyním za výborný přístup k tréninku, bojovné srdce a nasazení při závodech.

Snahou školy je zajistit pro účely soutěží alespoň dva kvalitní parkurové koně a tréninkový prostor s kvalitním povrchem, abychom mohli zajistit lepší tréninkové hodiny pro naše žáky. O parkurové ježdění je mezi našimi žáky velký zájem a pokud by se nám podařilo, například pomocí sponzorů, zajistit čtyřnohé sportovní partnery a kvalitnější tréninkové prostory, umožnilo by to další rozvoj tohoto zajímavého sportu na naší škole.

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

  • 1. dita10

    škola

    10:44 - 31. 05. 2020

    článek je skvěly taky bych chtěla jít na školu která je hodně zaměřená na koně.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com