Kůň v životě člověka - nová řada knih o koních

11. 02. 2003 00:00

Autor: Helena Görnerová Rubrika: Recenze, testy Počet přečtení: 9490 Počet komentářů: 17 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

Jménem sdružení Equichannel.cz a ostravského vydavatelství MONTANEX, a.s. vám s radostí oznamujeme, že po několika měsících společných prací přichází na svět nová ediční řada knih "Kůň v životě člověka", která bude výhradně věnovaná koním a všemu, co s nimi souvisí.

Equichannel a jeho aktivity všichni již dobře znáte, naše nové čtenáře odkazujeme do sekce "O tomto serveru". Vydavatelství MONTANEX působí na českém knižním trhu již od roku 1990 a vždy se zaměřovalo výhradně na vysoce odbornou literaturu - slovníky, učebnice, technické příručky, literaturu právnickou, báňskou, knihy z oboru logopedie atp. (všechny informace o produkci naleznete na internetových stránkách www.montanex.cz, popř. www.vsechnyknihy.cz). U knih nové ediční řady je proto opět kladen důraz na vysokou odbornost a zároveň "čtivost" textu. Oborově by pak měly zaplnit tolik let pociťované mezery v současné produkci ostatních vydavatelství.

Za vysokou odbornou kvalitu připravovaných knih ručí ediční rada, ve které se na publikování knih podílí ing. Lenka Gotthardová, CSc., Helena Görnerová, MUDr. Karol Hollý či MVDr. Dominika Stachová.


V první polovině roku 2003 plánujeme vydání tří zajímavých titulů:

Silvie Lečíková: WESTERNOVÉ JEŽDĚNÍ
- První kniha na toto téma a v takovém rozsahu od české autorky, která vyčerpávajícím a velmi čtivým způsobem popisuje jeden z nejpopulárnějších jezdeckých stylů. Kniha je určena zkušeným i začínajícím jezdcům, kterým na základě poznatků špičkových trenérů poskytne nejucelenější informace o westernovém ježdění; pro názornost nechybí bohatý ilustrační materiál a množství barevných fotografií. Z obsahu vybíráme: Westernová výstroj a věci související, Začínáme od hříběte, Základní výcvik, Pokročilý výcvik, Disciplíny WR, Vzhled koně a vzhled jezdce, Psychologie...
- Kniha vyjde v dubnu 2003

Karol Hollý: JEZDECKÁ TURISTIKA
- Zajímavá publikace předního slovenského hipologa, který v ní využil své dlouholeté zkušenosti s cestováním v sedle. Na poměrně malém prostoru výstižným způsobem popisuje všechny aspekty tohoto oblíbeného druhu ježdění, přičemž vedle nezbytných odborných pasáží nechybí historky z praxe, což činí celý text nesmírně čtenářsky přitažlivý. Z obsahu vybíráme: Formy jezdecké turistiky, Táboření, Zásady ustájení koní při táboření, Orientace a topografie, Uzdění a sedlání, Nákladní sedla, Ježdění v terénu, Příprava túry, Trénink turistického koně, Soutěže, Hony, Hubertovy jízdy, Komerční jezdecká turistika...
- Kniha vyjde v květnu 2003

Karol Hollý: JEZDECTVÍ PRO SAMOUKY
- Autodidaktická příručka s provokativním názvem pro každého, kdo se chce skutečně naučit jezdit na koni. Autor si zvolil za základ osvědčenou metodu uherského hraběte Széchényiho, kterou doplnil o nejnovější poznatky, takže připravil publikaci, která je výbornou instruktáži pro začínající jezdce, k čemuž výrazně napomáhá množství názorných ilustrací.
- Kniha vyjde v květnu 2003

Také pro druhou polovinu tohoto roku máme připraveno několik skutečných lahůdek pro milovníky jezdectví a koní. Plánujeme totiž vydání dalších tří titulů, o kterých vás budeme průběžně informovat, stejně jako o dalších připravovaných knihách pro následující roky.

Své dotazy a připomínky směřujte do diskuze pod článkem či na e-mail lachtan@equichannel.cz. Rádi je zodpovíme.


O autorech:

Silvie Lečíková
Jako autorku odborných článků ji znají především čtenáři časopisu Jezdectví, ale i dalších periodik, zaměřených na koně a jezdecký sport. První cesta do Spojených států v r. 1992 znamenala výrazný příklon k tématice westernového ježdění, jemuž se od té doby soustavně věnuje jak na stránkách knih, tak v sedle vlastního koně. Velký ohlas měl její první seriál o westernovém ježdění v časopise Jezdectví, po němž následoval odborný seriál o reiningu a další o western pleasure. Pokračovala publikováním vlastních knih "Povídání o westernovém ježdění" a "Barrel racing & Pole Bending". V roce 2000 stála u zrodu časopisu Western World, který je věnován westernovému stylu a koním.

MUDr. Karol Hollý
Narodil se v r. 1945 a svých prvních pět let prožil na statku; nejčastěji v maštali páru kočárových koní, na kterých jeho otec navštěvoval své pacienty. Koně jej provázejí celý život, přestože se profesně upsal psychiatrii. Patří k zakladatelům westernového ježdění, jezdecké turistiky, vytrvalostního a psychoterapeutického ježdění v bývalém Československu. Po celý život je publikačně činný. V současné době se vedle manažerování psychiatrické nemocnice věnuje psychoterapeutickému ježdění a hipoterapii.


 

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  poděkování

  07:15 - 11. 02. 2003

  výborná zpráva, výborný nápad. Vždyť takové knihy na našem trhu již dlouho chybí!

 • 2.

  perfektní

  07:37 - 11. 02. 2003

  To je skvělá zpráva! Již se těch knížek nemůžu dočkat :-) Díky za skvělou práci všem, kdo se na tomto projektu podílejí.

 • 3.

  Super!

  07:57 - 11. 02. 2003

  Lachtane spíš ty vůbec někdy?? Klobouk dolu, to teda musela bejt práce!

 • 4.

  08:21 - 11. 02. 2003

  Uz se taaak tesiiim!?:-)))

 • 5.

  Knihy

  08:56 - 11. 02. 2003

  to je super, že tyhle knížky budou!!! mám jen otázku, budou se dát koupit v normálním knihkupectví, nebo v jezdeckých potřebách, kde taky knihy o koních mívají????????Díky Bony

 • 6.

  Re: perfektní

  10:28 - 11. 02. 2003

  Reaguje na 2.

  Jak znám lachtana, tak to dělá sama. Je to cvok :-)
  Né, fakt díky. A kde se budou dát koupit?

 • 7.

  díky

  11:57 - 11. 02. 2003

  Už dlouho něco takového na trhu postrádám,knih o koních českých autorů není nikdy dost!Moc se těším a byla bych velmi ráda,kdyby se objevily také nějaké o koních samotných,např. o zdraví koní atd.Díky moc všem, kteří do tak skvělého projektu vložili svou energii!

 • 8.

  Re: Knihy

  14:56 - 11. 02. 2003

  Reaguje na 5.

  MONTANEX, pokud je mi známo, má rozsáhlou distribuční síť, takže i v knihkupectvích. Do koňských obchodů budou knihy nabidnuty - zda je vezmou a v jakém množství, záleží tedy pouze na prodejcích a jejich odhadu. Aneb jak je to v té reklamě - žádejte u svých knihkupců ;o))

 • 9.

  Re: díky

  15:10 - 11. 02. 2003

  Reaguje na 7.

  Při přípravě této ediční řady jsem narazila na zajímavou věc. Mnoho potenciálních českých autorů má knihy v šuplíkách či přímo připravené k tisku, ale nevydali je kvůli tomu, že se nedohodli s vydavatelem (a nemluvím o honorářích). Westernové ježdění Silvy Lečíkové takto stálo dva roky :-( Jsem šťastná, že se nám podařilo to odchytit, i když takto nelze "zachraňovat" každou knížku. Aby se mohly vydávat další a další, musí být samozřejmě celá akce i zisková. Takže se budeme snažit dál a samozřejmě už jsou připraveny i jiné "špíčky". Veřejně o nich ale mluvit nebudeme, omlouvám se - snad pochopíte :o)
  Náměty bych strašně ráda z téhož důvodu raději viděla ve svém mailboxu ;o) a předem za ně MOC DĚKUJI.
  Helča

 • 10.

  Re: perfektní

  15:33 - 11. 02. 2003

  Reaguje na 6.

  Ahoj Marku :o)
  Nešil, za EQCH sice ano, ale hlavní práce pro vydání knihy je na vydavatelství :o) K zakoupení by mělo vše býti jako obvykle - u prodejců určitě. Kdyžtak mi napiš mimo diskuzi, prosím, zamluvím ti prvních dvacet kusů :o))
  Helča

 • 11.

  Re: perfektní

  18:27 - 11. 02. 2003

  Reaguje na 6.

  Asi nebudeš tak daleko od pravdy, že ano, Lacht :o)))). Mel jsem tu čest vidět "Turistiku" (v přípravě na PC už po přeložení do češtiny). Nevím jestli smím něco vyzradit.... Je to určitě (vlastně bude to ...) velice zajímavé čtení.

 • 12.

  Nové knihy v nabídce

  19:07 - 11. 02. 2003

  Vymodlené publikace nám už visí na webu (v Novinkách) i s předpokládanými cenami!

 • 13.

  Re: Nové knihy v nabídce

  19:13 - 11. 02. 2003

  Reaguje na 12.

  Tak k tomu nemohu říct nic jiného, než SUPER! Jste nejrychlejší :o)

 • 14.

  Super

  09:33 - 26. 02. 2003

  podle mě to budou super knížkz-neví někdo cenu?!

 • 15.

  Re: Super

  09:54 - 26. 02. 2003

  Reaguje na 14.

  Již jsou známy předběžné ceny, u té první knížky je to i v textu článku, ze kterého jste přišla, napsáno :o)
  Westernové ježdění - cca 250 Kč
  Jezdecká turistika - cca 120 Kč
  Jezdectví pro samouky - cca 120 Kč

 • 16.

  Re: perfektní

  08:29 - 03. 03. 2003

  Reaguje na 6.

  Někdo má koně tak rád, že si kvůli nim odepře i zasloužený spánek, natož stará-li se přitom ještě o malé děcko. Proto bychom měli před Lachtem smeknout kloubouk a popřát jí, aby jí připravované knížky svou kvalitou zaujmuly širokou čtenářskou obec a přinesly poznatky, o kterých se normálně moc nedovíme. Díky

 • 17.

  07:35 - 23. 03. 2005

  uc cugt nut

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: