Koňská záchranka

 • Důchodce Tiumen a osudy jiných koňských šampionů ve výslužbě

  20. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 95 dny

  Novinky.cz logo Druhou říjnovou neděli jsme poznali nového šampiona 131. ročníku Velké pardubické. Mezi vítězi je i několik legend včetně té, která se zasloužila o vlnu „váňamánie“. Letos dvacetiletý valach Tiumen dokončil svůj vítězný hattrick s Josefem Váňou v sedle před deseti roky. Navštívili jsme ho na odpočinku v jižních Čechách.

  Autor: Jiří Sotona, Právo Koňská záchranka Přečteno: 388x

 • Deník.cz /ROZHOVOR/ V areálu bývalého kravína v Rabštejnské Lhotě druhým rokem působí Koňská oáza. Je domovem pro staré, týrané a chromé koně, kteří už se lidem přestali hodit nebo je omrzeli. Soňa Navrátilová se s kamarádkou Zuzanou Holou a dobrovolnicemi o trojici svěřenců starají.

  Autor: Romana Netolická Koňská záchranka Přečteno: 325x

 • Vyzáblí koně v kazašské stepi hromadně umírají hlady a žízní

  11. 08. 2021 09:00 − Zveřejněn před 165 dny

  Novinky.cz logo Vlna veder a katastrofické sucho proměnily kazašskou step v pohřebiště již tak strádajících koní. Na záběrech, které v pátek zveřejnila agentura Reuters, je vidět, jak na kost vyzáblí koně hromadně padají hlady, žízní a vyčerpáním.

  Autor: jem, Novinky Koňská záchranka Přečteno: 338x

 • iDNES.cz Švédská policie ve středu oznámila nález mrtvého koně, kterému někdo vydloubl oko a uřízl ucho. Podobný případ se v zemi objevil také před měsícem, tehdy ovšem zvíře útok přežilo. Oba činy připomínají vlnu mrzačení koní ve Francii, kterou se policii dosud nepodařilo zastavit.

  Autor: kh Koňská záchranka Přečteno: 573x

 • iDNES.cz Podezření na týrání koně vyšetřuje v Žilině na Kladensku kriminálka a krajská veterinární správa. Vyhublou kobylu Anetu našla v ohradě místní zastupitelka. Zvíře bylo v takovém stavu, že ho přivolaná veterinářka musela utratit. Majitelka Dita Kunová však tvrdí, že nepochybila.

  Autor: Kateřina Neumannová Koňská záchranka Přečteno: 717x

 • Týrání - co s tím?

  6. 05. 2016 06:00 − Zveřejněn před 2088 dny

  Dovoz koně na kliniku Toto zamyšlení jsem se rozhodl napsat ve světle skutečností z posledního období. Zdá se mi, že případů krutého zacházení se zvířaty s neblahými důsledky v poslední době přibývá. Chtěl bych touto cestou upozornit na dvě roviny možného případného řešení mnoha problémů. V první části se budu zabývat možnostmi ze strany státu a orgánů činných v...

  Autor: Tomáš Förchtgott Koňská záchranka 29 Přečteno: 14204x

 • V Koňské záchrance se zase děly věci!

  13. 04. 2015 07:00 − Zveřejněn před 2477 dny

  Tým Koňské záchranky Že už jste dlouho nezaznamenali žádné zprávy od Koňské záchranky? Napravujeme situaci a přinášíme novinky z dění - informace o nové službě, jednotném telefonním čísle a také o tom, co vše osádka Koňské záchranky při své práci zažije.

  Autor: Tomáš Förchtgott Koňská záchranka Přečteno: 7133x

 • Dobré zprávy z Koňské záchranky

  30. 01. 2014 07:00 − Zveřejněn před 2914 dny

  Kolikový stav u chladnokrevníka Nejsme jenom ti, kteří jezdí za těžkými případy nepohyblivých koní se speciálně vybaveným přívěsem. Jsme voláni i tam, kde je zapotřebí rychle a v rámci možností bezpečně dopravit pacienta k ošetření na kliniku. I o svátcích.

  Autor: Tomáš Förchtgott Koňská záchranka Přečteno: 7948x

 • Koňská záchranka vzpomíná

  2. 01. 2014 08:00 − Zveřejněn před 2942 dny

  Koňská záchranka na výstavě O tom, co má Koňská záchranka v poslední době za sebou a co chystá, už jste si mohli přečíst. S koncem roku se ale také její představitelé zamýšleli nad tím, jak to všechno začalo a přidali pár úsměvných historek...

  Autor: Tomáš Förchtgott Koňská záchranka Přečteno: 9211x

 • Jak se vede Koňské záchrance

  13. 12. 2013 08:00 − Zveřejněn před 2962 dny

  Pohotovost na Velké pardubické Horse Emergency neboli "koňská pohotovost" neznamená mít v pohotovosti koně jako takové, ale být vždy připraven, pokud se nějaký kůň ocitne v nouzi. A toto je základním mottem a cílem všech zúčastněných.

  Autor: Tomáš Förchtgott Koňská záchranka 2 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 8788x

1 2 3

Nejčtenější články