Karlovarské závodiště v neděli hostí v Ceně zimní královny nejlepší dvouleté klisny ročníku

18. 09. 2020 10:00

Obrázky: 3

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 239 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Nedělní odpoledne na karlovarském Hipodromu Holoubek bude patřit plnokrevným benjamínkům. Hlavním bodem osmidílného programu složeného z šesti rovinových a dvou překážkových dostihů bude 39. Cena zimní královny DS PEGAS.

Nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny vznikl před lety právě v Karlových Varech. Později se dění přesunulo na centrální závodiště ve Velké Chuchli. V posledních desetiletích býval dějištěm výhradně mostecký hipodrom. Do lázeňského města se vrátilo po více než dvou desítkách let. Generálním partnerem dostihu je úspěšná dostihová stáj Jiřího Trávníčka.

Příznivce českého chovu budou v testu kategorie Listed na distanci dlouhé 1 600 m jistě zajímat výkony čtyř tuzemských rodaček v konkurenci pětice zahraničních odchovankyň. Dobrý výsledek můžeme očekávat od suverénní vítězky chuchelského dostihu třetí kategorie Solemeeny (ž. P. Foret), Orlene (ž. M. Havelková), která v obou dosavadních trojkových startech posbírala druhá místa, i od impozantní vítězky srpnového trojkového dostihu v Lysé La Fantazie (ž. A. Florian). Výzvou pro sázející je majitelka komického jména Na Josefa (ž. V. Korečková), která třikrát startovala v dostizích třetí kategorie, kde jednou skončila pátá a dvakrát třetí.

Napodobí loňský triumf Fragy její tréninková i stájová kolegyně a premiantka Simsonovy ceny Muguruza (ž. J. Chaloupka)? Nebo roli největší favoritky splní vítězka srpnové Ceny Masise Giannina (ž. D. Liška)? Pokud by tentokrát přidala Rabbit Manduro (ž. T. Lukášek) nebo Rabbit Coulstry (ž. R. Koplík) po dotovaných umístěních místo první, navýšil by trenér A. Petrlík počet plných zásahů ve zmiňovaném testu nejlepších klisen ročníku na rekordních šest. Výhodu znalosti karlovarské dráhy by mohla k dotovanému umístění využít srpnová vítězka Sparkle Shout (ž. M. Zatloukal).

Druhý z vrcholů předposledního mítinku karlovarského dostihového kalendáře, 33. Cena Jockey Clubu ČR, má na startovní listině devět středotraťařů s bohatými zkušenostmi z dostihů nejvyšší kategorie včetně těch zahraničních. Ve dvoukilometrovém testu II. kategorie pro tříleté a starší se můžeme těšit na vzájemné porovnání výkonnosti jediné klisny v poli La Paix (ž. M. Zatloukal) s italským premiantem Galiosem (ž. A. Florian), nováčkem na českých drahách Australienem (ž. V. Korečková), někdejším derbistou a druhým v letošní Lázeňské míli Cape Freedomem (ž. R. Koplík) nebo karlovarským červencovým vítězem dostihu třetí kategorie Sir Sunem (ž. J. Chaloupka).

Tentokrát si na své přijdou také zastánci překážkových dostihů. Příjemné zpestření obstarají hned dvě steeplechase a zraky mnohých diváků se ve dvojkovém testu jistě budou upínat k velké koňské osobnosti, ryzákovi Aztekovi (ž. J. Faltejsek).

Program:

  • 13.30 Cena EBF (III. kat., 1 400 m, dvouletí)
  • 14.00 Cena JAROMÍR MARUNA ELEKTRO SERVIS (V. kat., 2 000 m)
  • 14.30 33. Cena Jockey Clubu ČR (II. kat., 2 000 m)
  • 15.00 Cena GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY (III. kat., 1 600 m)
  • 15.30 39. Cena zimní královny DS PEGAS (Listed, 1 600 m, 2leté klisny)
  • 16.00 Cena JOSEFA VÁNI za podpory KarBoBau s.r.o., DS Jasna, Paragan s.r.o. (steeplechase II. kat., 4 200 m)
  • 16.30 Cena STATKU CHYŠE (steeplechase, IV. kat., 3 200 m)
  • 17.00 Cena HOLOUBEK KONCERN (IV. kat., 3 000 m)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: