Jezdecký magazín EquiTV 3. dubna 2014

3. 04. 2014 19:00

Obrázky: 3

Autor: Josef Malinovský Rubrika: EquiTV Počet přečtení: 2161 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V dnešním Jezdeckém magazínu EquiTV.cz se ještě jednou vrátíme do Lysé nad Labem na Jezdecký festival – a to konkrétně na sobotní Fitmin Show. V druhé reportáži vám pak přiblížíme průběh 10. ročníku finále skoku ve volnosti 4letých klisen plemene český teplokrevník v Tlumačově.

Historicky první Jezdecký festival na výstavišti v Lysé nad Labem nebyl jen o oficiálních soutěžích pod hlavičkou České jezdecké federace. V sobotu od 19 hodin byla pro diváky nachystána Fitmin Show, v níž došlo nejen na koňská vystoupení. Hned jako první přišly na řadu psí parkury neboli agility. V nich své strhující výkony předvedlo několik účinkujících, mezi nimiž nechyběla např. Aneta Grygarová, která se v Lysé nad Labem ukázala s Irou. Během tříhodinového večerního programu byla naplánována i jedna oficiální, byť velmi netradiční jezdecká soutěž - tou je Mini-maxi. Vítězem se stal Petr Švec s Athénou 3, který se rozhodl pokračovat až do čtvrtého rozeskakování, kdy výška zadní bariéry dosahovala více jak 160 centimetrů!

Jezdecký magazín 3. dubnaNávštěvníci Fitmin Show měli příležitost se seznámit také s dalšími jezdeckými disciplínami zastřešenými Českou jezdeckou federací, jež nebylo možné představit formou běžných soutěží. Jednou z nich byla všestrannost spojující drezuru, terénní jízdu a skoky. Disciplína vytrvalost pro změnu ukázala návštěvníkům Jezdeckého festivalu, co se děje mezi jednotlivými etapami závodů, jejichž délka dosahuje až 160 kilometrů. Parajezdectví reprezentovala v Lysé nad Labem loňská mistryně České republiky v paradrezuře Anastasja Vištalová. Ačkoliv její klisna byla z množství diváků i světel hodně nervózní, přítomní mohli vidět ukázku z její nové volné sestavy na hudbu - tedy z tzv. küru.

Svoji chvilku si našli i chovatelé. Právě chovatelské veřejnosti byla určena přehlídka plemenných hřebců Svazu chovatelů Českého teplokrevníka a Zemského hřebčince Písek. Zlatým hřebem kolekce Svazu chovatelů ČT byl hřebec Dark Diamond. Děti naopak uchvátila skoková soutěž minikoní zařazená jako první kolo PRZECHWOZD TOUR 2014. Bezmála dvě desítky startujících dvojic, kdy skáče pouze minikůň vedený na vodítku, ukázalo své dovednosti na zmenšenině klasického koňského parkuru.

Tečku za celým programem Fitmin Show udělalo pólo. V běžných podmínkách proti sobě soupeří při pólu dva čtyřčlenné týmy a zápas je rozdělen do několika úseků - do tzv. čak. V hale jsou pravidla upravena poněkud stísněným podmínkám, a tak se soutěžní týmy skládaly ze dvou hráčů. Návštěvníci Fitmin Show viděli sice pouze jednu čaku, ale zato byla velmi bohatá na góly. Přítomní se navíc v závěru dočkali od reprezentantů klubu Gill Polo překvapení v podobě hry o klubová trička.

To bylo tedy ohlédnutí za Fitmin Show při premiérovém Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Již nyní se můžete těšit na druhý ročník, který se na stejném místě uskuteční ve dnech 18. až 22. března roku 2015.

Jezdecký festival 3. dubnaNyní se již pojďme přesunout z Lysé nad Labem do Tlumačova, kde probíhala jedna tradiční chovatelská akce. V sobotu 29. března probíhal v jezdecké hale Zemského hřebčince Tlumačov jubilejní 10. ročník finále skoku ve volnosti 4letých klisen plemene český teplokrevník. Kvalifikačních kol konaných v šesti oblastech se zúčastnilo celkem 62 klisen, přičemž do finále se jich kvalifikovalo 24. Nakonec se však do Tlumačova vypravily rovné dvě desítky účastnic.

Hodnoticí komise pracovala ve složení: Doc. Ing. Iva Jiskrová - jako předsedkyně komise, dále Ing. Leopold Mamica, Jaroslav Rédl, MVDr. Josef Lysák, Stanislav Hošák ml., jenž zastupoval jezdce. Chybět nemohl ani předseda SCHČT - pan Miloslav Perníček, který se zhostil funkce hlasatele, a tak jsme jej požádali také o celkové shrnutí průběhu soutěže.

Ani dnes nechybí pravidelná divácká soutěž! Soutěžní otázka zní:

Kde se konal jubilejní 10. ročník finále skoku ve volnosti 4letých klisen plemene český teplokrevník?

  • A) v Herouticích
  • B) v Lysé nad Labem
  • C) v Tlumačově

Odpovědi nám zasílejte na e-mail: soutez@jezdeckymagazin.cz do pondělí 7. dubna 2014. Tři z vás obdrží PREMIUM program EquiTV.cz, který vám mj. umožní stahovat jednotlivé díly Jezdeckého magazínu i dalších publikovaných videí o koních a lidech kolem nich do počítače, tabletu či mobilu. Pokud si nejste jisti správnou odpovědí, můžete se podívat na tento pořad ještě jednou - buďto při některé z televizních repríz, nebo na www.jezdeckymagazin.cz, kde najdete kompletní archiv tohoto pořadu.

My se s vámi těšíme na viděnou opět čtvrtek večer, kdy bude přichystána premiéra příštího dílu.

Připojené obrázky

Připojená videa

Jezdecký magazín 12

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: