Jezdecký magazín EquiTV 24. dubna 2014

24. 04. 2014 19:00

Obrázky: 3

Autor: Josef Malinovský Rubrika: EquiTV Počet přečtení: 1805 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Štáb Jezdeckého magazínu EquiTV zavítal tento týden na tiskovou konferenci České jezdecké federace, kde byly představeny nejdůležitější momenty letošní sezony. V druhé reportáži se podíváme na CSIO do italského Arezza, kde se Čechům moc dařilo...

V těchto dnech startuje hlavní část venkovní jezdecké sezony. Proto Česká jezdecká federace představila při tiskové konferenci v centru Prahy stěžejní mítinky nadcházejících měsíců. V úvodu tiskové konference si vzal slovo prezident České jezdecké federace Ing. Jaroslav Pecháček, který krátce zmínil hlavní sportovní cíl nejlepších jezdců pro letošní rok.

Světové jezdecké hry jsou však ještě poměrně daleko, a tak se pojďme věnovat aktuálním tématům, konkrétně blížícím se stěžejním akcím v České republice. Mezi ně jistě patří vozatajský Rudolfův pohár v Kladrubech nad Labem a Český skokový pohár v Martinicích. Oba tyto mítinky začaly právě ve čtvrtek 24. dubna. Prozradíme však podrobnosti o dalších zajímavých závodech.

V publikovaných rozhovorech zmíníme mezinárodní závody ve spřežení, ve voltiži a ve vytrvalosti. Těšit se však můžeme i na podobně významné akce ve skocích, v drezuře a ve všestrannosti. O skokovém Světovém poháru v Olomouci jste však již v Jezdeckém magazínu EquiTV slyšeli v předešlých dílech, naopak na drezuru a všestrannost určitě ještě dojde řada. Když už jsme zmínili parkurový seriál - Český skokový pohár, nemůžeme opomenout ani Český drezurní pohár, jehož první kvalifikační kola jsou naplánována na přelom dubna a května. Na závěr si budeme chvíli povídat s viceprezidentkou ČJF pro ekonomiku Danou Denkovou o finanční podpoře jezdeckého sportu ze strany České jezdecké federace.

Jezdecký magazínJak jsme slíbili, dnes vás také zavedeme na jednu vrcholnou jezdeckou událost evropského významu. V italském Arezzu probíhaly od čtvrtka 17. do neděle 20. dubna mezinárodní skokové závody kategorie CSIO pro děti, juniory a mladé jezdce. A jelikož právě na tomto místě bude probíhat ve stejných věkových skupinách i mistrovství Evropy, řada jezdců si účast na dubnovém mítinku nenechala ujít.

Nejinak tomu bylo i v případě českých reprezentantů, kteří sestavili týmy v pátečních Pohárech národů pro děti a pro juniory. Právě juniorská sestava dosáhla obrovského úspěchu, který stojí za podrobnější zmínku. Jsme tak moc rádi, že vám díky spolupráci s Jezdeckým klubem Kolowrat můžeme nabídnout záběry z jeho průběhu.

Pusťte si video pod článkem!

Ani tentokrát nevynecháme diváckou soutěž! Soutěžní otázka zní:

Komu se nejvíce dařilo při Poháru národů v italském Arezzu?

  • A) Francesce Kolowrat-Krakowské
  • B) Anně Kellnerové
  • C) Tině Šalkové

Odpovědi nám zasílejte na e-mail: soutez@jezdeckymagazin.cz do pondělí 28. dubna 2014. Tři z vás obdrží PREMIUM program EquiTV.cz, který vám mj. umožní stahovat jednotlivé díly Jezdeckého magazínu i dalších publikovaných videí o koních a lidech kolem nich do počítače, tabletu či mobilu.

V příštím Jezdeckém magazínu pro vás budeme mít reportáže z dění na českých kolbištích. Chybět bychom neměli na Rudolfově poháru v Kladrubech ani na Českém skokovém poháru v Martinicích. Pokud nás sledujte v premiéře a nevíte, jak strávit volné dny, tak neváhejte a přijeďte za koňmi osobně - rádi vás uvidíme jak o víkendu, tak příští čtvrtek při dalším dílu Jezdeckého magazínu.

Všechny dosavadní části najdete v archivu na www.jezdeckymagazin.cz. Na viděnou!

Připojené obrázky

Připojená videa

Jezdecký magazín 15

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: