Jezdecký magazín EquiTV 1. května 2014

1. 05. 2014 19:00

Obrázky: 3

Autor: Josef Malinovský Rubrika: EquiTV Počet přečtení: 1819 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V prvním květnovém Jezdeckém magazínu EquiTV vás zavedeme na Rudolfův pohár do Kladrub nad Labem, kde se českým vozatajům velmi dařilo, ale také na první kolo Českého skokového poháru 2014 v Martinicích na Příbramsku.

Ve dnech 24. až 27. dubna 2014 hostilo martinické kolbiště zahajovací mítink třináctého ročníku Českého skokového poháru. Na sluncem zalité kolbiště našlo během čtyř závodních dní cestu téměř 900 dvojic. V naší reportáži vám přiblížíme dění v rámci finálové neděle.

Jezdecký magazínPo páteční a sobotní kvalifikaci se na start nedělního finále juniorského seriálu Czech Junior Cup postavilo 20 soutěžících. Stejně jako v páteční kvalifikaci, byla i pro nedělní ranní finále vypsána soutěž s handicapem na výškách překážek 120 a 125 centimetrů.

Krátce po polední patřilo pohárové kolbiště v Martinicích účastníkům finále Equservis Amateur Tour. Po dvou kvalifikacích se jich na start finálového parkuru s výškou překážek 110 cm postavila dvacítka a polovina startovního pole dokončila základní parkur bez chyby, čímž si zajistila účast v rozeskakování.

Nyní se však již pojďme věnovat samotné Velké ceně, a to rovnou finálové části, do níž postoupilo 10 nejlepších ze základního kola. Šest jezdců a koní si neslo do finále nulu na bodovém kontě. Dvě dvojice byly zatíženy jedním trestným bodem a zbývající měly po jedné chybě 4 trestné body. A jak to celé dopadlo?

Pusťte si video pod článkem!

Jezdecký magazínRudolfův pohár probíhal v areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem od 24. do 27. dubna a odstartovalo v něm celkem 67 kočárů. Nejatraktivnější část - tzv. maraton - se tradičně koná v sobotu a díky krásnému počasí dorazily tisícovky návštěvníků...

Ani tentokrát nemůže chybět divácká soutěž! Tady je soutěžní otázka:

Který z úspěšných vozatajů má svoji domovskou stáj v Kladrubech nad Labem?
  • A) Jan Exnar
  • B) Ladislav Jirgala
  • C) Jiří Nesvačil mladší

Odpovědi nám zasílejte na e-mail: soutez@jezdeckymagazin.cz do pondělí 5. května 2014. Tři z vás obdrží PREMIUM program EquiTV.cz, který vám mj. umožní stahovat jednotlivé díly Jezdeckého magazínu i dalších publikovaných videí o koních a lidech kolem nich do počítače, tabletu či mobilu.

V příštím Jezdeckém magazínu vás zavedeme na další mezinárodní závody spřežení do Němčic na Kolínsku a na pokračování Českého skokového poháru v Olomouci. Jestliže nás však sledujte v premiéře a nevíte, jak strávit volné dny, tak neváhejte a přijeďte na tyto jezdecké akce osobně. A nebo na kterékoliv jiné - závodů se každý víkend koná celá řada! Několik tipů například najdete na portálu Jezdci.cz. Každopádně my se již těšíme opět na viděnou při dalším dílu Jezdeckého magazínu EquiTV. Všechny jeho dosavadní části najdete v internetovém archivu na www.jezdeckymagazin.cz.

Připojené obrázky

Připojená videa

Jezdecký magazín 16

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: