Jezdecké hry a tradice

 • O Pony Expressu s předákem Jaroslavem Čermákem

  15. 09. 2021 06:00 − Zveřejněn před 37 dny

  Jezdci jižní větve při dojezdu do Stříbrné Lhoty Pony Express byla kurýrní služba, která v letech 1860-1861 přepravovala poštovní zásilky z východního pobřeží USA na pobřeží západní. Roku 1984, jako spontánní projev nadšenců pro americký západ, se uskutečnila první jízda Pony Expressu v Československu. O této tradici, která se dochovala s různými obměnami do dnešních dní, jsem si povídala s Jaroslavem...

  Autor: Iveta Šedivá Jezdecké hry a tradice Přečteno: 673x

 • Deník.cz Jedinečnou možnost stát se svědky bitvy u Chlumce, Přestanova a Varvažova měli diváci v sobotu 4. září. Alespoň při atraktivních ukázkách.

  Autor: Adéla Stejskalová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 125x

 • Jízda králů, před deseti lety zapsána jako unikátní moravská tradice na seznam světového dědictví UNESCO, opět ukázala svou krásu. Navzdory opatřením proti covidu král s pážaty a družinou projeli v neděli Kunovicemi, které leží jen pár kilometrů od moravsko-slovenských hranic. Jízda, která se měla uskutečnit už loni, proběhla v komornější podobě. Ta ale nic...

  Autor: Radek Bartoníček Jezdecké hry a tradice Přečteno: 246x

 • Lidé a Země Španělé milují oslavy – říká se, že není dne, kdy by se v zemi nekonala alespoň jedna z pověstných fiest. Třeba taková Andalusie je známá nejen svými maurskými památkami, ale také jedněmi z nejhezčích slavností.

  Autor: Tomáš Kubeš Jezdecké hry a tradice Přečteno: 248x

 • Kunovická jízda králů bude letos jiná. Banderium oslaví 250 let

  4. 05. 2021 17:00 − Zveřejněn před 171 dny

  Deník.cz Po všech stránkách jiná má být letošní jízda králů v Kunovicích. Tradiční termín, tedy předposlední květnová neděle, byl posunut na letošní 11. červenec, a to kvůli protiepidemickým opatřením covid-19. Navíc se v ten den jízda králů pojede bez doprovodných programů. Informovalo o tom vedení kunovické radnice.

  Autor: Pavel Bohun Jezdecké hry a tradice Přečteno: 173x

 • V Lukavci se jela jízda kolem osení, epidemii navzdory

  7. 04. 2021 10:00 − Zveřejněn před 198 dny

  České noviny logo Lukavec (Novojičínsko) - I přes koronavirovou epidemii se v Lukavci na Novojičínsku uskutečnila tradiční Jízda kolem osení. Jezdci na koních, i když v omezeném počtu, opět žehnali lidem i polím. Václav David, který velikonoční tradici starou 400 let organizuje posledních několik desetiletí, nedovolil, aby byla přerušena.

  Autor: ČTK Jezdecké hry a tradice Přečteno: 220x

1 2 3 4 5 6

Nejčtenější články