Jezdecká turistika a stezky

 • Deník.cz Určené jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jezdce. Málo se to ví, ale na Vysočině se nachází téměř devět set kilometrů tras, vhodných pro jízdu na koni. Toho se rozhodla využít Vysočina Tourism a jejich nabídku představit na k tomu nejvhodnějším místě vůbec. Letošní Velké pardubické.

  Autor: Tomáš Beránek Jezdecká turistika Přečteno: 250x

 • Deník.cz Projedete-li Jestřebicemi u Votic až téměř na konec, narazíte na ranč. Když pak projdete jeho branami, naskytne se vám dechberoucí pohled. Koně prohánějící se po pastvinách, srub, který přímo vybízí k ubytování se, to vše navíc zasazené do krajiny České Sibiře. To vše tak dělá z Ranche Jestřebice místo, kde je možné nejen že strávit dovolenou, ale také...

  Autor: Klára Skálová Jezdecká turistika Přečteno: 338x

 • Deník.cz /VIDEO, FOTOGALERIE/ Už patnáctou sezónu tráví pan Valter Broda páteční a sobotní odpoledne na kozlíku kočáru, se kterým vozí zájemce po zámeckém parku ve Fryštátě. Turistům i návštěvníkům Karviné tak nabízí atrakci, jakou široko daleko nenajdete.

  Autor: Tomáš Januszek Jezdecká turistika Přečteno: 305x

 • iDNES.cz Pardubický kraj byl odjakživa koňským rájem. Nejen pro Velkou pardubickou, ale také množství turistických aktivit spojených s koňmi. Region je protkaný šesti sty kilometry koňských turistických stezek. V sedle lze tak absolvovat krátké výlety, dlouhé trasy i několikadenní putování.

  Autor: Pavla Apostolaki Jezdecká turistika Přečteno: 805x

 • Měsíční vandr s koněm či mulou v botičkách?

  5. 06. 2020 09:00 − Zveřejněn před 597 dny

  Na cestě z Kanady do Mexika Bernie Harberts a Julia Carpenter se třemi mulami absolvovali měsíční trek napříč západní Severní Karolínou do Virginie a zpět. Každá z jejich mul měla boty jiné značky. Muly měly boty na nohou často mnoho hodin denně, půlku dní pršelo a terén byl místy opravdu náročný. Jak boty na cestě obstály?

  Autor: Kamila Machová Jezdecká turistika Přečteno: 3081x

 • On-line mapa pro koně a lidi na vandrech

  13. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 620 dny

  Autorka projektu s koňským a psím parťákem Nová on-line mapa usnadní milovníkům turistiky s koňmi plánování vícedenních putování. V mapě najdete možnosti, kde složit hlavu přes noc, upozornění na nástrahy terénu, horse-friendly restaurace nebo třeba místa vhodná k plavení koní. Přidat a spravovat nové místo může každý, stačí se registrovat do systému Mapotic.

  Autor: Kamila Machová Jezdecká turistika 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 6643x

1 2 3 8

Nejčtenější články