Jezdecká turistika a stezky

 • Polar.cz logo Podhůří Jeseníků je oblastí s krásnou přírodou, lákající k výletům i pobytům. Odedávna je také spojeno s chovem koní. Nejen těch závodních, jakým byl legendární Železník, ale i s chovem koní ve venkovských farmách. Jednou z nich je i ranč Tulácké blues v Huzové.

  Autor: Karel Soukop Jezdecká turistika Přečteno: 440x

 • iDNES.cz Pardubický kraj byl odjakživa koňským rájem. Nejen pro Velkou pardubickou, ale také množství turistických aktivit spojených s koňmi. Region je protkaný šesti sty kilometry koňských turistických stezek. V sedle lze tak absolvovat krátké výlety, dlouhé trasy i několikadenní putování.

  Autor: Pavla Apostolaki Jezdecká turistika Přečteno: 654x

 • Měsíční vandr s koněm či mulou v botičkách?

  5. 06. 2020 09:00 − Zveřejněn před 424 dny

  Na cestě z Kanady do Mexika Bernie Harberts a Julia Carpenter se třemi mulami absolvovali měsíční trek napříč západní Severní Karolínou do Virginie a zpět. Každá z jejich mul měla boty jiné značky. Muly měly boty na nohou často mnoho hodin denně, půlku dní pršelo a terén byl místy opravdu náročný. Jak boty na cestě obstály?

  Autor: Kamila Machová Jezdecká turistika Přečteno: 2898x

 • On-line mapa pro koně a lidi na vandrech

  13. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 447 dny

  Autorka projektu s koňským a psím parťákem Nová on-line mapa usnadní milovníkům turistiky s koňmi plánování vícedenních putování. V mapě najdete možnosti, kde složit hlavu přes noc, upozornění na nástrahy terénu, horse-friendly restaurace nebo třeba místa vhodná k plavení koní. Přidat a spravovat nové místo může každý, stačí se registrovat do systému Mapotic.

  Autor: Kamila Machová Jezdecká turistika 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 6063x

 • iDNES.cz Člověk by měl čas od času vykročit mimo svou komfortní zónu a vyzkoušet něco nového. Kdo by se nechtěl vyhoupnout do sedla, zažít souznění člověka s koněm a vychutnat si pohled na krajinu z jiné perspektivy? Jízdu na koni jsme si vyzkoušeli v okolí zříceniny hradu Helfenburk u Bavorova.

  Autor: Jan Hocek Jezdecká turistika Přečteno: 984x

 • Jízda kolem osení přežila totality. Zkosil ji koronavirus

  31. 03. 2020 18:00 − Zveřejněn před 490 dny

  Novinky.cz logo S naprosto mimořádnou situací kolem pandemie koronaviru se musí vypořádat i pořadatelé tradiční akce Jízda kolem osení, jejíž historie sahá až do první poloviny 17. století a která v novodobé historii nikdy nebyla přerušena. Jezdci na koních letos téměř jistě nevyjedou.

  Autor: Aleš Honus, Právo Jezdecká turistika Přečteno: 927x

1 2 3 8

Nejčtenější články