Jarní všestrannost zná své vítěze

23. 04. 2018 20:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Miroslav Majer Rubrika: Všestrannost Počet přečtení: 1943 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Bohatě a kvalitně obsazené soutěže Jarní všestrannosti znají své vítěze. Největším překvapením je pravděpodobně vítězství sedmiletého valacha Coco Rico, který se prosadil hned při svém debutu v nejvyšší soutěži – Zlaté hvězdě – v nebývalé konkurenci třiceti koní. Celkově se do závodů Jarní všestrannosti vydalo na dvě stě dvacet sportovních dvojic.

Pardubickou Jarní všestranností odstartovala kvalifikace seriálu Zlaté podkovy. Kromě ní bylo na programu dalších třináct soutěží, včetně hodnocení stylu mladých jezdců. Do nejnáročnější soutěže Zlaté podkovy (stupeň obtížnosti 1*) vstoupilo třicet koní, od prvního dne mezi nimi kraloval Coco Rico se svým jezdcem Lukášem Létalem. Po nejlepší drezuře a velmi dobrém parkuru už jen stačilo prvenství potvrdit v nedělních terénních zkouškách.

„Pro mě je vítězství obrovské překvapení, protože Rico šel na úrovni „jedna hvězda“ první závod ve svém životě. Vlastně jsem nebyl moc přesvědčený, že to bude zvládat. Ale velmi mile mě překvapil. Měl jsem velký strach z parkuru, protože on opravdu není moc velký parkurový skokan, ale on tam předvedl neskutečný výkon – až jsem byl v šoku,“ komentoval výkony svého koně Lukáš Létal.

Povedené drezury a parkury i bezchybné krosy ale předvedli také další účastníci soutěže, a tak o umístění rozhodovaly jen minimální bodové odstupy. Za Lukášem Létalem se na druhém místě usadila Eliška Orctová s Bonusem 1, bronz patří Pavlu Březinovi a Cona Cia a na čtvrté příčce se umístila Barbora Kamírová s Contha Balou před Karolínou Petrovou s Kim-C.

V soutěži Stříbrné podkovy zvítězila reprezentantka JK Kamenický Dvůr Alžběta Vyštajnová s Elzarem. Po drezurách byli na druhém místě a po čistém sobotním parkuru se posunuli na první příčku.

„Kros jsme došli čistý, takže mám fakt radost. Elzar má největší slabost právě v krosech. Je to problém někde v jeho hlavě, kdy si najednou usmyslí, že bude stát na zadních a my ani nevíme příčinu. Tentokrát měl dobrý den. Za odměnu už dostal v tomhle horku sprchu a doma ho samozřejmě čeká dobrý obídek,“ prozradila po závodech Alžběta.

Po druhém dnu soutěže se už celkové výsledky neměnily ani na dalších čtyřech místech. Se ztrátou cca 1,5 bodu za Alžbětou Vyštajnovou se umístili Pavel Vaněk a Cry Boy před Petrem Myškou (Savoi Col De Joly), Lucií Příhodovou (Alabama 3) a Anežkou Lexovou (Buena Vista).

Bronzové podkově dominovala Barbora Vaňková, která se čtrnáctiletým valachem Lipton Sinaj zvítězila nejen v samotné soutěži, ale získala také nejlepší hodnocení v soutěži na styl jezdce. „Bylo to super. Drezura se nám povedla, parkur taky. Šli jsme čistě. Kros nám taky vyšel, ten jsem si užila,“ shrnula třídenní závody oceněná reprezentantka Jezdeckého klubu Ratibořské Hory.

Po úvodních drezurách v této soutěži vedla Dominika Tomíková, která se ale kvůli smolnému parkuru i krosu propadla výsledkovou listinou. Do popředí se tak posunuli v celkovém pořadí na druhé místo Adéla Zemanová s Diamosem, Natalia Tarabini s Doménou 2, Diana Lochmanová se Simonem 14 a Šárka Štvánová s Caledonem 3.

Jméno, které se ve výsledkových listinách pardubické všestrannosti objevuje velmi často, je Eliška Orctová. Nejinak tomu bylo i při Jarní všestrannosti, když zvítězila v soutěži stupně ZL s Tess 3. „V Pardubicích se cítím velice dobře, je to pro mě jedno z nejlepších závodišť v České republice. Jsou tu dispozice pro všechno,“ řekla Eliška, která hned dvakrát startovala i v soutěži Zlatá podkova s koňmi Westwinds Diego a Bonus. „Za čtrnáct dnů vyrážíme ještě na další kvalifikační kolo Zlaté podkovy, s Bonusem se budeme účastnit dvou mezinárodních závodů a pak nás čeká náš vrchol sezony – Mistrovství Evropy ve Francii. A týden na to budeme tady v Pardubicích na mistrovství republiky,“ popsala své plány Eliška Orctová. Za vítěznou dvojicí se umístili Tomáš Němec s Princes Blade, Adéla Císařová s Ballo the Bear, Martin Šubrt se Luckys Chika a Nikola Urbancová s Leonem 652.

Svůj závod měli i nováčci, a to Soutěž nadějí určenou čtyř- a pětiletým koním se sportovní licencí vydanou teprve v letošním roce. V konkurenci třinácti koní si s nástrahami soutěže v celkovém pořadí nejlépe poradili Adéla Svobodová s Unkas Boy, když porazili i zkušeného účastníka olympijských her Jaroslava Hatlu. Ten po úvodních drezurách obsadil první dvě příčky s koňmi Djouba Bliniere a Daf 1. Nakonec s nimi uhájil druhé a čtvrté místo, mezi ně se vklínil Miroslav Trunda se Starlingtonem. První pětici uzavřela Linda Pádivá s Démonou 3.

Své vítěze mají i další soutěže Jarní všestrannosti – v soutěži stupně Z jimi jsou Kateřina Veselovská a Lucky Lord, v Hobby Z Tereza Jonová a Quick Mill, v soutěži stupně ZK zvítězili Viktor Regnard s koněm Eso a v soutěži Hobby ZK Vendula Daníčková s Čejnem.

Vypsány byly také dvě soutěže Pony. V Národním poháru ČJF dětí a mládeže (Pony ZL) zvítězila Nela Havelková s koněm Pírko, za styl jezdce byla oceněna Emma Harris v sedle Bonita 6. Mezi účastníky soutěže Pony L kralovala Sára Dvořáková s Gejzerem, která zvítězila i v soutěži na styl jezdce.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na https://www.jezdectvi.org/zavody/180420F1/detail

Další informace a fotogalerie naleznete i na fb stránkách Dostihového závodiště Pardubice zde

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com