Informace z hipoturistiky na REGIONTOUR Brno

18. 01. 2012 11:00

Obrázky: 2

Autor: Jana Fatenova Foto: HYJÉ - koně Zlínského kraje Rubrika: Jezdecká turistika Počet přečtení: 2549 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Již se stává dobrou tradicí, že milovníci koňské turistiky mají své místo na mezinárodním turistickém veletrhu REGIONTOUR Brno. Letos konaném ve dnech 12. až 15. ledna 2012.

Do Brna již pravidelně míří řada dychtivců po informacích o nových koňských trasách a také informacích z velmi ucelené turistické nabídky v České republice.

Kde se dá setkat s nabídkou koňské turistiky?
Nejucelenější, aktuální informace vám o koňských stezkách podají ve stánku Klubu českých turistů (KČT) - sekce Turistika na koni. Ve stánku máte možnost se potkat se zakladatelkou stezkového dění v ČR paní Ing. Milenou Andrlovou, která vám ráda poradí a popřípadě dá kontakty, na koho se obrátit. Letos nabídka v KČT byla rozšířena i o aktivní účast zahraničních hostů ze Slovenska a Rumunska přinášejících informace o turistice na koni v těchto oblastech.

Regiontour Brno 2012Již skoro každý kraj má zpracované informace o stájích s koňmi, koňských stanicích či jezdeckých stezkách ve svém regionu. Když náhodou letáček či brožurku na jezdeckou turistiku na pultíku nevidíte, stačí se zeptat a jste obdařeni informacemi. Rozsah informací je různý, ale jak se v přísloví říká „Kapka ke kapce a je z toho moře". Letos mapky o nabídce koňské turistiky připravilo Mostecko, Frýdlantsko, Jihočeský kraj, Vysočina, Třešť, Těšínské Beskydy, Olomoucký a Zlínský kraj.

Samostatnou expozici věnovanou turistice na koni má řadu let i Zlínský kraj, který je z turistického hlediska velmi pestrým regionem, v řadě oblastí zcela výjimečným. Obecně prospěšná společnost HYJÉ - koně Zlínského kraje, o.p.s. představila na veletrhu nový katalog i CD s informacemi o nabídce hipodění ve Zlínském kraji, ale i prezentační materiály svých členů.

Čtvrteční perličkou dne byla účast představitelů obcí pořádajících tradiční Jízdu králů, v typických slováckých krojích. Jízda králů byla v loňském roce zapsána na seznam nehmotného dědictví UNESCO. V krojích své oblasti prezentovali starostka města Kunovice Ivana Majíčková, starosta Vlčnova Jan Pijáček a starosta Hluku Jan Šimčík.

V letošním roce se návštěvníci mohou těšit hned na dvě Jízdy králů, a to 18. až 20. května se uskuteční jízda v Kunovicích, o týden později, ve dnech 25. až 27. května, ve Vlčnově. Přijeďte se podívat na tento jedinečný zážitek z pokladnice UNESCO.

Letos mohli být návštěvníci zaměřeni na koňskou turistiku spokojeni, informací byla kupa. Kdo letos do Brna nezavítal, může veletrh navštívit příští rok.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: