Hubertovy jízdy a hony

 • Deník.cz /FOTO, VIDEO/ Bušení koňských kopyt do kamenného dláždění nádvoří, krásné dámy a urození pánové v sedlech ušlechtilých koní. Bryčky tažené dvojspřežím a smečka ňafajících loveckých psů připravená vydat se bez prodlení po liščí stopě. Panské sídlo v bystřickém Edenu jako by se vrátilo do časů, kdy myslivecké troubení svolávalo jezdce na...

  Autor: Helena Zelená Křížová Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 286x

 • Hubertova jízda

  18. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 97 dny

  Gulu.cz logo Hubertova jízda je oficiální akcí, která každoročně ukončuje závodní jezdeckou sezonu a zároveň vzdává hold patronu jezdců, myslivců a lovců, svatému Hubertovi. Hubertova jízda se koná jak kde konec října až půlka listopadu, kolem svátku sv. Huberta.

  Autor: Kateřina Hluchá Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 281x

 • Po stopách císaře aneb výlet, na který se mělo zapomenout

  18. 12. 2019 20:00 − Zveřejněn před 766 dny

  Český rozhlas Na pardubické parforsní hony se pravidelně sjížděla aristokracie z celé Evropy. Přijeli na ně také císař František Josef s chotí Alžbětou. Oba byli milovníci koní a skvělí jezdci.

  Autor: Šárka Kuchtová Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 954x

 • Lidovky.cz Bez honu by nebylo Velké pardubické. Nejslavnější české dostihy se na sklonku 19. století vyvinuly z takzvaného parforsního honu, jemuž se v Pardubicích a okolí věnovala především šlechta a vojáci. Dnes tradiční kratochvíli udržují nadšenci z řad milovníků jezdectví v čele s hercem Václavem Vydrou.

  Autor: Dan Materna Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 914x

 • Deník.cz Slavkov u Brna - Lidé si v zámeckém parku ve Slavkově u Brna užívají příjemné podzimní počasí. Slunečné sobotní odpoledne jim jen občas kazí chladný vítr. Na procházkách obdivují sochy zobrazující mýtické bytosti a sedají si ke kašně. Nepřišli však jen na obyčejnou procházku.

  Autor: Jakub Dostál Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 859x

 • Podzim patří svatému Hubertovi

  27. 09. 2018 16:00 − Zveřejněn před 1214 dny

  Počátky parforsních honů, jakožto sportovního odvětví, lze datovat do období počátku 18. století „Hubertovy jízdy“ se v posledních desetiletích staly synonymem pro zakončení jezdecké sezony ve většině stájí i hřebčínů. Tento novodobý jezdecký svátek, pořádaný na počest svatého Huberta, patrona lovu, je připomínkou zašlé, byť v posledních letech lehce oprašované slávy parforsních honů, které byly po celá staletí významnou součástí kulturně...

  Autor: Gabriela Rotová Hubertovy jízdy a hony Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2275x

 • Kterak jsem jela Huberta

  15. 10. 2012 18:00 − Zveřejněn před 3387 dny

  Autorka na ryzce Fuksině Vždycky jsem si přála alespoň jednou v životě zažít Hubertovu jízdu, ale nikdy se mi to nepovedlo. Jízdárenští koně bývali rozebraní lepšími jezdci, a tak jsem tuhle událost většinou sledovala s foťákem v ruce a tak trochu těm v sedle záviděla a přemýšlela, jaké to asi je jet ve velké skupině koní v podzimně zbarvené krajině...

  Autor: Renata Kolářová Hubertovy jízdy a hony 7 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 14601x

 • Podzim v sedle

  19. 10. 2011 09:00 − Zveřejněn před 3749 dny

  Hubertovskou podzimní krajinou Ukončit sezónu nebo vyrazit na hon? Jakého koně vzít na Huberta, jak odtrénovat závodníka po náročné šňůře soutěží a vůbec, jak si užít podzim v sedle?

  Autor: Michaela Burdová Hubertovy jízdy a hony 3 Přečteno: 12704x

 • VIDEO: Vrcholem dne bylo derby a soud

  18. 10. 2011 14:00 − Zveřejněn před 3750 dny

  Deník.cz Oldřichov – Více než padesátka jezdců na koních se v sobotu vydala do okolí Oldřichova na tradiční Hubertskou jízdu, tedy událost, která uzavírá jezdeckou sezónu.

  Autor: Josef Holek Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 5231x

 • Při martínkovické Hubertově jízdě vzala kobylka do zaječích

  5. 10. 2011 10:00 − Zveřejněn před 3763 dny

  Deník.cz Martínkovice /FOTOGALERIE/– Bez ohledu na aktuální říjnový kalendář čekalo účastníky sobotní Hubertovy jízdy v Martínkovicích zcela letní počasí. I když na úpatí Broumovských stěn koním ještě před desátou hodinou stoupala pára od nozder, po celou jejich vyjížďku se do nich i do jezdců opíraly už jen teplé sluneční paprsky.

  Autor: Jiří Špreňar Hubertovy jízdy a hony Přečteno: 5982x

1 2 3 4 5 6

Nejčtenější články