Hubertovy jízdy 2010 v kostce II.

11. 11. 2010 08:00

Obrázky: 3

Autor: Lucie Hladová Spoluautoři: uvedení autoři Foto: uvedení autoři Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 8514 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V zimním čase se pomalu ale jistě blížíme k půlce listopadu. Po celé republice se v plném proudu konají Hubertovy jízdy. Pokračování letošního souhrnu této radostné tradice přinášíme díky pozorným čtenářům uvnitř článku.

Hubert Ledce u Mladé Boleslavi

Hubert Ledce u Mladé BoleslaviDne 28. října 2010 se uskutečnila Hubertova jízda v Ledcích u Mladé Boleslavi.
U místní hospody se v 10:00 sešlo celkem 31 koní z okolních vesnic. Panovala dobrá nálada a nic nebránilo tomu vyrazit a strávit krásný den ve společnosti koní a jejich příznivců.

Lot vedl p. Hybler s krásným tříspřežím běloušů, následován pěti dvojspřežími, jedním jednospřežím a jezdci na koních. Hubert byl pojat jako pohodová projížďka po okolí, a tak kroky našich koní směřovaly podzimním lesem do Jabkenic, kde proběhla krátká občerstvovací přestávka. Poté jsme se vydali do Seletic, zde jsme mohli využít služeb místní hospůdky.

Kolem třetí hodiny odpolední jsme se vrátili do Ledcí. Bylo zde poděkováno všem zúčastněným za bezproblémový průběh a byli jsme pozváni na večerní posezení v Nové Telibi.

Text a foto: Šárka Francová


Kultovní lovecké v Děpoltovicích

DěpoltoviceDěpoltovice byly už poněkolikáté hostitelem loveckých jízd. Jako každý rok zde proběhly hned dvě akce se zaměřením na hon za liškou - jedna cvalová a jedna kroková.

Cvalová se jela směrem na Ruprechtov a přilehlé okolí. Domů se ve zdraví vrátilo všech 25 jezdců a koní. Svůj houf i tentokrát vedla Helena Lahodná ve funkci mástra. Liščí ohon v závěrečném dostihu vybojovala Šárka Mittelbachová ze Slzavého Údolí.

Večerní soud s její ctihodností Boženkou Bartákovou se taktéž vydařil a se skupinou DSM se tancovalo až do rána (večer byl přítomen i kouzelník a břišní tanečnice).

Kroková lovecká byla tradičně přizpůsobena sponzorům a nejezdcům. Tudíž celý houf krokem vyrazil od maštale, aby se mohl v polovině vyjížďky pohostit „Na Pahorku". Byla připravena pečená a uzená žebra plus nějaké dobré pití. Závěrečné halali vyhrál místní Josef Maurer.

Soudní stolici velel známý herec Ladislav Gerendáš za asistence Aleše Suchánka, který byl i mástrem celé lovecké. Diváky večer pobavila travesti show, břišní tanečníci a skupina Las Pegas.

Text a foto: Martin Štorkán


Hubertova jízda v Sobíňově

Čtyřicet jezdců se sjelo v sobotu 30. října dopoledne na Ranč 3x/D u Sobíňova. Konal se tam již desátý ročník tradiční Hubertské jízdy. Po krátkém představení a skocích přes překážky zahájili jezdci za doprovodu dvou kočárů symbolický „hon na lišku".

Nejstarším čtyřnohým účastníkem byl pětadvacetiletý kůň Bonus v sedle s Milošem Pospíšilem. Hubertské jízdy se však zúčastnili převážně mladí koně i jezdci.

"Letošní trasa byla dlouhá přibližně pět kilometrů, i s ohledem na mladé koně a jezdce," řekla spolumajitelka ranče 3x/D Marie Dvořáková.

Ranč v sobíňovské místní části Markvartice vznikl před jedenácti lety. Předtím tu byla jen pole, postaven byl tzv. "na zelené louce". Na ranči se věnují chovu koní, agroturistice, chovu hovězího dobytka a mají tu i dvanáct pštrosů.

Text: Petr Stránský (Havlíčkobrodský Deník)

http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/20101031hubertova_jizda.html

http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/20101102hubert.html

Dodal: Matěj Zelinka, Občanské sdružení Altus


I nadále nám můžete zasílat reportáže spolu s fotografiemi z vašich Hubertů na info@equichannel.cz

Připojené obrázky

Připojené články

30.11. 2008 00:00 Hubertovy jízdy 2008 v kostce
03.11. 2009 18:00 Jízda, kterou ani Václav Vydra nikdy před tím nezažil
14.10. 2010 09:00 Setkání na Hubertu v Mrači
04.11. 2010 08:00 Hubertovy jízdy 2010 v kostce

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: