Hubert v JO Beňov

11. 11. 2000 00:00

Autor: Milan Foukal Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 4604 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 11. listopadu za krásného, ale poněkud chladného dopoledne, se sešlo v Beňově 50 koní a 2 poníci se svými jezdci a slavnostním nástupem klasickým a westernovým zahájili slavnostní Hubertovu jízdu.

Na vojtěškovém poli se koně a jezdci rozdělili do houfu skákacího, který si dal zahřívací kolo přes gumák a trojbradlí, a houfu krokového, který zatím obcházel opodál. Po tradičním průvodu vesnicí vyrazily oba houfy i diváci na trasu.

Mástr Radim Petřík s devítiletou hnědkou Hřivnou zavedl všechny do lesa na první skákací okruh s přírodními skoky ne vyššími než 100 cm. Stavitelé trasy pamatovali na to, aby krokový houf mohl neustále kopírovat houf skákací, a přesto mohl skokové řady obcházet a nezavazet při tom.

Po prohledání liščího doupěte a ulovení liščat v podobě dortu, pexesa, kalendáře a dalších drobností na mls se všichni sešli na svačině.

Do druhé poloviny hubertovské trasy vjížděl každý po svém.

Kdo chtěl změřit síly své i svého koně, postavil se na start pididostihu.

Soutěž o nejlépe ustrojeného jezdce a koně jsme letos vypsali poprvé a nutno řici, že všichni jezdci i koně byli řádně ustrojeni, což v minulých letech nebývalo u některých zvykem. Samozřejmě, že jezdecké chování na úrovni bylo velkou částí úspěchu této dvojice.

Slavnostní nástup a po bezmála čtyřech hodinách v sedle rozchod na všechny strany. Celý Hubert se obešel bez zranění a nikdo se neztratil. Na večerní veselici a soudu sv. Huberta vítězka pididostihu a král honu (v lese našel lišče a při halali ulovil lišku) přebírají ceny.

Srdečně Vás zveme na Hubertovu jízdu, kterou budeme pořádat dne 3. listopadu 2001 opět v Beňově u Přerova.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: