Honební jízda Brno - Veveří

22. 10. 2002 00:00

Autor: MVDr. J. Dražan Rubrika: Hubertovy jízdy a hony Počet přečtení: 4447 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 19.října 2002 proběhla v okolí hradu Veveří u Brněnské přehrady podzimní honební jízda pořádaná JS Veveří s.r.o., VFU Brno a ŠZP VFU Nový Jičín - středisko Nový Dvůr.

Čestným hostem byl herec Václav Vydra se svým koněm Démon. Loveckou jízdu pořádanou v duchu tradičních anglických honů mástroval Dr. J. Dražan, pod jehož vedením pronásledoval lot 45 jezdců a koní hnanou lišku. Tu představoval L. Tretera na koni Carnewal (tento kůň je z chovu JS Veveří a stal se vícešampiónem čtyřletých koní v KMK).

Jízdě přihlíželo na 400 diváků, kteří měli možnost sledovat i bohatý doprovodný program. U hradu Veveří zaujala ukázka lovu dravých ptáků skupinou Zeiferus, historický šerm a práce bíglů na stopě. V závěrečném halali uspěl p. Bělunek na koni Sulcin.

Celá akce vyvrcholila bohatou tombolou, módní přehlídkou, křtinami klisničky Fortuny po Faraday z Wartburg ( Wendekreis) a závěrečným soudem s provinilci lovu.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: