Hlavní slovo mají v neděli na karlovarském závodišti dvouletí plnokrevníci

17. 09. 2021 08:00

Obrázky: 1

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 204 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Páté dostihové odpoledne letošní sezóny na karlovarském HIPODROMU HOLOUBEK proběhne ve znamení plnokrevného dorostu.

Hlavním bodem programu tvořeného sedmi rovinovými dostihy bude jedničková 42. Cena MASISE skupiny Maentiva. Počátky této důležité zkoušky dvouletých plnokrevníků spadají do 80. let minulého století.

Na trať dlouhou 1 200 m se vydají čtyři hřebci a dvě klisny. Nouran (ž. I. Janáčková Koplíková) má ze všech startujících největší zkušenosti, ale rovněž dobré výsledky. Červnový dostih třetí kategorie ve Varech suverénně ovládl a páté místo mu patřilo ve dvojkové Simsonově ceně. Výborně se mezi nejlepší dvouletky začlenila druhá ze Simsonovy ceny Porcinella (ž. J. Šafář). Arkhangelsk (ž. P. Foret) se na karlovarském ovále představil dvakrát. Po třetím a prvním místě tak naznačil, že by i v neděli do boje o přední příčky měl zasáhnout. S plnými šancemi jde do dostihu český odchovanec Sir Amico (ž. J. Pavlíček). Životní křest proměnil ve třetí místo a v červenci se v trojkovém dostihu prosadil naplno. Zajímavá, a nejen z pohledu sázejících, je dvojice koní s velkým potenciálem na zlepšení. Hadar (ž. M. Zatloukal) i Irbis (ž. M. Hrouda) mají na svém kontě dosud jediný kariérní start bez umístění.

Druhý vrchol odpoledne nabídne porovnání výkonnosti tříletých a starších vytrvalců. Na vítězství v Ceně společnosti Maentiva Management a.s. (II. kat., 2 400 m) by mohl pomýšlet červencový suverén Ceny města Karlovy Vary Orleano (ž. J. Chaloupka). Letos startoval čtyřikrát, dvakrát zvítězil a jednou doběhl druhý a třetí. K největším soupeřům bude patřit Australien (ž. V. Korečková), dvojnásobný červencový vítěz Triplex (ž. I. Janáčková Koplíková), vítězka z Düsseldorfu Eleonora (ž. J. Šafář) nebo Viviann (ž. J. Verner), která má jednu významnou výhodu – nejnižší nesenou hmotnost.

Začátek dostihového odpoledne je ve 13:30, úvodní dostih bude odstartován o půl hodiny později.

Program:

  • 14:00 Cena spol. Maentiva Partners a.s. (IV. kat., 1 600 m)
  • 14:30 Cena spol. Maentiva Cargo a.s. (III. kat., 1 600 m, dvouletí)
  • 15:00 Cena spol. Maentiva Management a.s. (II. kat., 2 400 m)
  • 15:30 42. Cena Masise skupiny Maentiva (I. kat., 1 200 m)
  • 16:00 Cena ČSCHPMKD (III. kat., 2 000 m)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com