Hipostezky pro jezdce na koních vyvolávají obavy radních i lesníků

9. 05. 2012 09:00

Obrázky: 1

Autor: František Kuba Rubrika: Jezdecká turistika Zdroj: Bruntálský a krnovský deník Počet přečtení: 2986 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Projekt Hipostezky v Moravskoslezském kraji má náš region změnit v centrum koňské turistiky. Krnovští radní váhají, zda vydají souhlas s vedením koňských stezek po pozemcích města. Rozporuplných reakcí je víc.

Dosud před nedomyšlenými hipostezkami varovali hlavně lesníci z Lesní správy města Krnova, kteří se obávají zvýšeného pohybu koní na cestách, které jsou dnes využívány ke stahování dřeva. Minulý týden došlo k událostem, které připomněly, že výlety na koních nejsou jen zábavné, ale také životu nebezpečné.

V lese poblíž Petrovic čtyřicetiletá žena spadla z koně tak nešťastně, že si vážně poranila hrudník a břicho. V lese záchranářský vrtulník přistát nemůže, takže ji posádka sanitky z Města Albrechtic musela snášet těžko přístupným terénem.

deník.czInformuje Bruntálský a krnovský deník: Hipostezky pro jezdce na koních vyvolávají obavy radních i lesníků

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: