Hiporehabilitace

 • ČHS vzdělává specialisty na výcvik koní

  26. 02. 2021 10:00 − Zveřejněn před 52 dny

  Erasmus Kůň je nejdůležitějším členem hiporehabilitačního týmu a jeho výběru a přípravě musí být věnována velká pozornost. Aby bylo zařazení koně bezpečné, musí být na tuto činnost cíleně vybrán a připravován. Nelze vycházet z běžné přípravy koně pro jezdecké disciplíny.

  Autor: Tým ČHS Hiporehabilitace Přečteno: 395x

 • Nebýt podpory, nemáme ani na seno. Koronavirus zastavil i hipoterapie

  27. 01. 2021 09:00 − Zveřejněn před 82 dny

  iDNES.cz Každý rok fyzicky i psychicky pomůžou tisícům zdravotně znevýhodněných, především dětem. Poslední rok ale nemohou kvůli epidemii koronaviru terapeutičtí koně nebo třeba i psi poskytovat své služby. Stáje tak strádají, pauzou ale trpí i klienti.

  Autor: knn Hiporehabilitace Přečteno: 184x

 • ČT24 Druhá vlna koronaviru může být likvidační i pro hiporehabilitační střediska. Obnovila proto sbírku, kterou vyhlásila už na jaře. Finanční polštář na zimu si kvůli opatřením kvůli koronaviru nestačila střediska vytvořit. Od 19. října nemohla vůbec fungovat, nově mohou v omezeném počtu osob aspoň pozvat klienty do přírody mimo areály. Při hipoterapiích...

  Autor: Vendula Janásová Hiporehabilitace Přečteno: 266x

 • Sára – hiporehabilitační kůň roku 2020

  30. 10. 2020 07:00 − Zveřejněn před 171 dny

  Sára2 Když ji vidíte v razantním klusu pobíhat po jízdárně a frkat jako před explozí, možná trochu znejistíte. Tohle že má být ten klidný koňský terapeut pro postižené děti? Samozřejmě, že ano. Protože Sára ví, kdy a s kým zařadit správnou rychlost.

  Autor: Michaela Burdová Hiporehabilitace Přečteno: 1254x

 • ČT24 Vycvičení koně pomáhají psychicky nemocným, postiženým dětem i seniorům.

  Autor: skam Hiporehabilitace Přečteno: 478x

 • Podpořte neslyšícího, který se stará o koně

  18. 06. 2020 13:00 − Zveřejněn před 305 dny

  Deník.cz Spolek v Líšnici se stará o koně, které využívá pro hipoterapii pro fyzicky i mentálně postižené klienty. Nyní hledá prostředky na zajištění pracovního místa pro neslyšícího mladíka, který o koně pečuje. Právě probíhá finálové hlasování jarní části programu ČSOB pomáhá regionům, který podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech českých krajích.

  Autor: Jiří Humplík Hiporehabilitace Přečteno: 490x

 • Silný zážitek! Biatlonistka Davidová se ujala nové role

  21. 05. 2020 08:00 − Zveřejněn před 333 dny

  logo Sport.cz Silný zážitek ji nasměroval do nové role, která ale pro její okolí nemůže být zase až takovým překvapením. Markéta Davidová opětovně dala najevo lásku ke koním a všemu, co s nimi souvisí, a celé to jen potvrzuje, že jejím světem zdaleka není jen biatlon, v němž jí patří pozice české jedničky.

  Autor: vap, Sport.cz Hiporehabilitace Přečteno: 901x

 • Deník.cz Vyškovské sdružení Piafa se ocitlo ve ztrátě. Organizace, která se stará o pomoc potřebným a poskytuje terapie a rehabilitace, se musela sama obrátit na své příznivce s prosbou o podporu.

  Autor: Jakub Dostál Hiporehabilitace Přečteno: 729x

 • Léčit teplem, láskou a hlavně pohybem. To umí jen kůň

  12. 05. 2020 20:00 − Zveřejněn před 342 dny

  Český rozhlas Léčba koňskou láskou, koňským teplem a hlavně koňským pohybem – to je hipoterapie. Pohyb koně je zcela unikátní. Kůň totiž vytváří trojrozměrný pohyb.

  Autor: jsl Hiporehabilitace Přečteno: 754x

 • Ze sedla koně ku zdraví

  10. 05. 2020 12:00 − Zveřejněn před 344 dny

  Deník.cz Děti s handicapem z Královéhradeckého kraje by rády vyrazily do hor na terapeutické jízdy na koních. Právě probíhá jarní část programu ČSOB pomáhá regionům, která nabízí možnost podpořit veřejně prospěšné projekty v krajích.

  Autor: Jiří Humplík Hiporehabilitace Přečteno: 648x

1 2 3 7

Nejčtenější články