František Slavík vstupuje do Dvorany slávy

17. 09. 2004 00:00

Autor: Josef Malinovský Foto: Josef Malinovský Rubrika: Kdo je kdo Počet přečtení: 7297 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ano Bookmarkován 0 krát

František Slavík, dlouholetý trenér českého olympionika Jaroslava Hatly, oslavil letos přímo v dějišti olympijských her v Aténách své šedesáté narozeniny.

Dvouletý obor chovatel koní ukončil již v roce 1960 a do Národního hřebčína Kladruby nad Labem – provoz hřebčín Slatiňany nastoupil dne 3.1.1966 jako ošetřovatel koní. Pracoval ve středisku v Heřmanově Městci a od 1.11.1982 nastoupil jako četař na inseminační středisko do Mnětic, které bylo součástí výzkumné stanice.

Od 15.5.1989 se opět vrátil na středisko výcviku do Heřmanova Městce, kde začal vykonávat funkci trenéra sportovních koní a od 1.2.1993 na tomto středisku působil ve funkci vedoucího, a to do roku 1996. Následujících šest let vykonával funkci trenéra v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem a odtud se opět vrátil do Heřmanova Městce, kde působí od 1.1.2003 jako trenér koní.

Během jeho profesní kariéry mu tak prošlo rukama mnoho koní z českého chovu a také mnoho začínajících jezdců, kteří dodnes vzpomínají na laskavý přístup ke koním a na zásady „staré koňské školy“.

Sám byl velmi úspěšným jezdcem ve všestrannosti a na Mistrovstvích republiky Československa v šedesátých a sedmdesátých letech dosahoval pravidelně umístění okolo 3. místa. Na mnohých českých military závodištích vybojoval prvenství.

Jaroslava Hatlu sledoval a pozoroval pečlivě už od jeho juniorských sportovních začátků a poprvé ho oslovil na jezdeckých závodech, kde mu rovnou nabídl možnost profesního působení v Heřmanově Městci. Zde se poté stali sousedy a Jarda zde pracoval pod jeho vedením jako pracovní jezdec.

V současné době pan Slavík trénuje sobě pro radost juniorskou kategorii všestranných nadějných sportovců, a tak se s ním jistě budeme mít možnost potkávat na závodech i nadále. Jako jeden z mála českých trenérů v historii se může pochlubit tím, že se jeho svěřenec probojoval až na olympiádu, kde ho navíc mohl doprovázet. To mu bylo jistě největší odměnou za jeho celoživotní činnost v jezdeckém sportu.


Příbuzné články:

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1.

  09:37 - 17. 09. 2004

  Lépe jste ani vybrat nemohli!! Ani nemohu popsat, jak mne výběr těší.

 • 2.

  František Slavík

  10:35 - 17. 09. 2004

  Připojuji se k souhlasné reakci na nominaci pana Františka Slavíka na ocenění za dosavadní práci "pro blaho koní i jezdců". Byla jsem v roce 1996 na praxi v Heřmanově Městci a napínala trenérskou trpělivost p. Slavíka k nejzazším mezím. Děkuji mu za těch pár lekcí a přeji alespoň tímto způsobem hodně příjemné a radostné práce s talentovanějšími jedinci a pevné zdraví.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: