FOTOSOUTĚŽ Hubertova jízda (2009) - vyhlášení

24. 11. 2009 16:00, Aktualizováno 26. 11. 2009 09:06

Obrázky: 9

Autor: Helena Görnerová Rubrika: Soutěže Počet přečtení: 4683 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Bylo tentokrát velmi těžké vybrat vítěze fotosoutěže, když ze všech fotek dýchala vaše radost ze života a z barevného podzimu. Ale nakonec porota vybrala, a to následovně...

Samozřejmě čím více porotců, tím menší pravděpodobnost dokonalé shody :o) Proto jsme i v této soutěži zvolili nám již osvědčený model, kdy každý z porotců vybral pět nejlepších snímků a ty seřadil od nejlepšího. Hodnocení se pak sešla u mě, snímek na prvním místě pak dostal 5 bodů, na druhém 4 body, na třetím 3 .. atd. Jak se jednotlivé porotkyně nakonec konkrétně vyjádřily? Prohlédněte si pořadí podle každé z nás:

Nika Švehlová:

DS

Káťa Návojová:

KN

Lucka Hladová:

LH

Hel Görnerová:

HG

 

Součtem bodů se tak vítězkou naší podzimní fotosoutěže na téma "Hubertova jízda" stává autorka snímku s názvem "Podzimní přírodou", Michaela Wasserbauerová z Písku. GRATULUJEME!!

vítězný snímek

Jak vidíte, dokonce ve dvou případech se porota, která se o hlasování nijak neradila a sedí na kilometry od sebe, shodla na prvním místě, vítězný snímek nás celkově zaujal hned třikrát a získal celkem 13 bodů. Zobrazuje vše, co mají snímky z Huberta mít. Podzimní náladu, barvy, lot jezdců a v jejich tvářích napětí, očekávání i radost. Pozorný výraz prvního koně pak posouvá celé dění do roviny komunikace s divákem...

Autorce zasíláme velký nástěnný kalendář Chladnokrevníci 2010 a publikaci "Soustřeďování dříví koňmi" od Jaroslava Radvana.

 

2. místoDruhý největší počet bodů a také největší pozornost celé poroty si získal snímek s názvem "Adrenalin při halali", který každá z nás do pětice "nej" zařadila. Stříbrnou příčku tak obsadila Michaela Javůrková z Vysokého Mýta.

Přitom autorka snímku měla docela namále, když nám nejprve zaslala sice skvěle popsaný e-mail, ale bez přílohy a tedy bez fotografie! "Byl to boj, vybrat další dvě, protože ta první je podle mě z toho, co mám, bezkonkurenčně nejlepší", sdělila nám poté, co chybu napravila a dorovnala do soutěžního počtu dalšími obrázky.

A měla pravdu, protože snímek anglického plnokrevníka Teerowa letícího vzduchem zaujal i vás.

V průběhu poměrně krátké doby jste jej i vy, čtenáři, svým hlasováním pomocí hvězdiček posunuli na celkové 2. místo v naší Galerii, takže došlo ke vzácné shodě poroty a publika :o) Také druhé Míše, která získala celkem 10 bodů, gratulujeme a zasíláme publikaci "Jezdecká turistika" od Karola Hollého.

 

 

3. místoBronzovou příčku s počtem 7 bodů pak svým snímkem "Mám ho!" obsadil Vít Kršul z Českých Budějovic.

Vítek je nováčkem našeho serveru, proto o něm a jeho vztahu ke koním příliš nevíme. Všechny snímky, které nám do soutěže zaslal, byly pořízeny na Hubertově jízdě, pořádané letos v říjnu na ranči Apollo ve Vodňanských Svobodných Horách. Co ale víme je, že přesně vystihl moment, pro který se hubertovky vlastně jezdí :o) Ulovit lišku, zde navíc ve cvalu a s takovým náskokem nás opět utvrzuje o šikovnosti a houževnatosti poníků.

Vítek od nás získává publikaci "Jezdectví pro samouky" také od našeho kamaráda a výborného koňáka, Karola Hollého. Gratulujeme!

 

 

Naše pocity při hodnocení, i způsob, jakým jsme nakonec všechny vybíraly, asi nejlépe popsala Lucka Hladová: "Při hodnocení jsem se nedívala na na kvalitu pořízené fotografie či jméno autora nebo místo pořízení. Dívala jsem se především na atmosféru fotografie a na příběh - na tváře lidí a koní, celkovou pohodu a hlavně hubertovskou atmosféru. Proto v mém prvním výběrovém kole vypadly i ty sebevíc krásnější fotografie, u kterých ale nebylo na první pohled poznat, že jsou pořízeny na hubertově jízdě. Ne, že bych autory podezírala, to jistě ne, ale liška na rameni či nějaký flot a nebo nejlépe stádo koní s jezdci, ženoucích se kamsi - to vše by znamenalo další kladný bod. Stejně tak, jako soulad jezdce s koněm, resp. zachycení v tom správném momentu (např. nad skokem), což především na akci tohoto typu není jednoduché. "

4. místoJen "o prsa", tedy o bod, se součtem 6 b., skončil na čtvrtém místě snímek "Před startem..." od Kristýny Gottwaldové z Prahy.

Obrázek ze Zlosyně je také typickou "hubertovkou". Září podzimními barvami a jeho bohatý lot jezdců navíc vtipně v popředí doplňuje psík. Velmi krásně si zde navíc autorka vyhrála s perspektivou - koně vychází z jednoho bodu v dáli a vpředu rozšiřují barevnost motivu. Snímek tak působí velmi plasticky a dává vyniknout dění v popředí. Pes cosi řeší, kůň a jezdec jej sledují, zbytek lotu se viditelně baví.. nádhera.

Kristýna zaslala do soutěže pouze jeden snímek, ale hned v něm ukázala, že při focení je nutné sledovat i výrazy a příběhy, abyste nakonec nevyráběli jen prefabrikované, unylé okulahodné obrázky bez duše. Zde se povedlo a snímek byl spolu s 65 dalšími zařazen do naší výběrové Galerie.

5. místoTaké pátý z těch, které se objevily v hodnocení více porotců, obrázek, který dvě z nás shodně umístily na páté místo, vám při jeho sledování umožňuje vytvářet příběhy.. Jmenuje se "Průjezd brodem" a zaslal jej Radek Sandri z Havířova.

Radek ale zaujal porotu hned dvěma snímky, ten druhý s názvem "Boj o lišku" dala na čtvrtou příčku Dominika Švehlová. Oba opět zachycují krásnou přírodu nebo typický prvek hubertovek. Děkujeme za zaslání.

Celou plejádu 66 soutěžních snímků, které jsme se rozhodli zařadit natrvalo do naší výběrové Galerie, najdete na tomto odkazu:

http://www.equichannel.cz/hubertova-jizda-galerie

Všem čtenářům, kteří se zapojili do naší soutěže a pomohli nám tak vytvořit úchvatnou fotogalerii podzimních hubertových jízd, velice děkujeme. Jsme nadšeni, že se mezi vámi najde tolik nádherných snímků - pokrok v technologiích, ale i ve vašem vnímání, je od poslední velké fotosoutěže Equichannelu viditelný. Zítra odesíláme slíbené výhry a již příští týden se dočkáte fotosoutěže nové!

Zůstaňte s námi :o)

Vyzýváme také všechny čtenáře, aby nebyli líní :o) a podělili se s námi a s ostatními o zážitky ze svých hubertových jízd! Rádi bychom i letos připravili souhrnný článek ve stylu toho loňského: http://www.equichannel.cz/hubertovy-jizdy-2008-v-kostce. Proto neváhejte a pochlubte se! Stačí krátký text a jedno foto a hned o vás bude vědět dalších 23 tisíc lidí. To snad stojí za to! Nabídka, kterou vám nikdo jiný nedá...

Zasílejte na e-mail Lucie.207@seznam.cz. Děkujeme!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 2 čtenářů. Celkový počet bodů: 10.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: