Fortuna Grand Prix 2002 - účastníci

13. 06. 2002 00:00

Autor: Helena Görnerová Foto: Helena Görnerová Rubrika: Práce s koňmi Počet přečtení: 4140 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V pátek, 14. června 2002, se v rámci projektu výstavy KONĚ 2002 uskuteční III. ročník Šampionátu Čech, Moravy a Slezska v těžkém tahu, kterého se zúčastní 8 nejsilnějších koní České republiky.

Hlavní město podobnou akci nikdy nevidělo, předchozí ročníky se odehrály v Pardubicích. Tažní koně se tak po mnoha letech vrací do Prahy, kde kdysi běžně rozváželi pivo, led nebo uhlí.

Šampionát vyhraje kůň, který utáhne v kroku a na speciálních saních (používaných při výkonnostních zkouškách před zařazením do chovu) největší zátěž na určené trati. Partner - člověk - vede koně na otěžích a smí ho povzbuzovat pouze hlasem.

Součástí programu je chovatelská přehlídka startujících koní s vyhlášením exteriérově nejlepšího účastníka.

Startovní listina:
(v závorkách jsou uvedena jména sponzorů jednotlivých koní pro tuto akci)

1 - DANA (stáj Kooperativa, pojišťovna, a. s. - agentura Praha)
Klisna, nar. 1993, plemeno: českomoravský belgický kůň, otec: 243 Bragir, matka: 5 - 57 Dáša, chovatel: Školní statek SZeŠ Kostelec nad Orlicí, majitel: J. Svoboda, Pěčín. Partner koně: Josef Svoboda.

2 - 396 HUBÍR Z OSTŘETÍNA - 3 (stáj Previa CR s. r. o.)
Hřebec, nar. 1989, plemeno: norik, otec: 96 Hubír - 1, matka: ZČ 855 Betyna, chovatel: Lesní společnost Teplá, majitel: Zemský hřebčinec Písek. Partner koně: Vladimír Hrnčíř

3 - JOLLY (stáj JOLY, s. r. o.)
Klisna, nar. 1995, plemeno: slezský norik, otec: 2412 Gonet, matka: Úpa, chovatel: Promed Opava, majitel: A. Štěpánek, Lukavice. Partner koně: Adolf Štěpánek

4 - 2775 NEUGO (stáj neuvedena)
Hřebec, nar. 1998, plemeno: slezský norik, otec: 2538 Neugos, matka: SM 3435 Randa, chovatel M. Švirák, majitel: Kvatro - Ekostatek. Partner koně: Josef Svoboda

5 - NORMAN (stáj Schaumann ČR, s. r. o.)
Hřebec, nar. 1996, plemeno: českomoravský belgický kůň, otec: 2168 Martin, matka: 50/ 291 Lucka, chovatel: J. Kalous, majitel: J. Leicht. Partner koně: Jan Leicht

6 - REBEKA (stáj Fortuna, a. s.)
Klisna, nar. 1996, plemeno: norik, otec: 2415 Hugo, matka: SM 3007 Rita, chovatel: M. Klíma, majitel: M. Žilinský. Partner koně: Miroslav Žilinský

7 - 2690 STREIGRIP (stáj neuvedena)
Hřebec, nar. 1994, plemeno: slezský norik, otec: 2473 Streigar, matka: SM 3523 Sáva, chovatel: V. Rec, majitel: Zemský hřebčinec Tlumačov. Partner koně: Jan Blizňák

8 - VÁCLAV (stáj neuvedena)
Valach nar.1992, plemeno: norik, otec: 2323 Nero, matka: Linda, chovatel i majitel koně: M. Žilinský. Partner koně: Milan Blizňák

Pravidla soutěže:
Šampionát vyhraje kůň, který utáhne v kroku a na speciálních saních (používaných při výkonnostních zkouškách před zařazením do chovu) největší zátěž na určené trati. Partner - člověk - vede koně na otěžích a smí ho povzbuzovat pouze hlasem.

Záštita:
Záštitu hlavního města Prahy udělil Ing. Jiří Paroubek, náměstek primátora hlavního města Prahy

Ocenění:
Pohár šampionóvi a poháry II. vicešampiónovi a klasifikovaným na 4. až 8. místě věnuje náměstek primátora hlavního města Prahy Ing. Jiří Paroubek.
Pohár I. vicešampiónovi věnuje Svaz chovatelů chladnokrevných koní ČR.

Hlavní pořadatel: JACS, s. r. o.

Spolupořadatelé: Svaz chovatelů chladnokrevných koní ČR, Jezdecký klub Čs. film Praha

Hlavní partner: Fortuna, a. s.

Partneři: Previa CR s. r. o., JOLY s. r. o., Kooperativa, pojišťovna, a. s. - agentura Praha, Schaumann ČR s. r. o., INVOS s. r. o.

Mediální partneři: Večerník Praha, Internetový server Equichannel.cz, Jezdectví, Náš chov, Zemědělec, Listy hlavního města, Pražská pětka, celostátní deníky

Co musíte vědět:

KONĚ
Projekt propagující chov koní (především z České republiky) prostřednictvím mezinárodních a národních výstav, show a mediálních akcí. Pod jeho ochrannou známkou byly zatím uspořádány tři mezinárodní výstavy v Pardubicích (1999 až 2001) a dnešní Fortuna Grand Prix.

Svaz chovatelů chladnokrevných koní ČR
Organizace sdružující chovatele tří základních plemen (českomoravský belgický kůň, norik a slezský norik) z Čech, Moravy a Slezska. Svaz, vedený prezidentem Ing. Ivanem Petrtýlem, je členem Asociace svazů chovatelů koní ČR a má momentálně 48 aktivních členů.

JACS
Reklamní agentura. Její aktivity se týkají převážně profesionálního rodea. Majitel firmy Eduard Ziebiker je rovněž vlastníkem plemenného hřebce Jacs Golden Time (quarter horse), dvojnásobného vítěze výstavy KONĚ a šampióna disciplíny western pleasure.

Jezdecký klub Čs. film
Založen v roce 1957. Sídlí v areálu historického statku Bulovka. Klub zvláště proslul v minulých letech jako organizátor největší mezinárodní jezdecké události republiky, Ceny filmu. V současné době poskytuje JK i ustájení pro sportovní koně soukromých majitelů. Předseda klubu Jaroslav Sedláček je členem výkonného výboru České jezdecké federace.

Fortuna
První česká profesionální sázková kancelář, založená po roce 1989. První pobočku otevřela 1. května 1990 v pražské Lucerně. Jméno dostala díky známému "audaces fortuna iuvat" - štěstí přeje odvážným. Klíčovými akcionáři společnosti jsou pánové Michal Horáček (postupně bookmaker, novinář, spisovatel a textař, jinak též majitel dostihové stáje Citová investice), Jiří Balcar (mimo jiné prezident České klusácké asociace a vícenásobný amatérský šampión v sulce), Petr Bouma (v současnosti rovněž stále se lepšící amatérský jezdec klusáckých dostihů) a Josef Kurka, hlavní bookmakerské eso firmy.

PREVIA CR
Čistě česká public relations agentura, stabilní člen elity domácího trhu. Podle žebříčku Asociace PR agentur jí v tvrdé konkurenci zahraničních firem patří 6. místo. Charakteristický je dynamický rozvoj společnosti. Její služby využívají prominentní klienti jako SPT Telecom, Raiffeisenbank, Wustenrot - stavební spořitelna, Česko - rakouská pojišťovna, Plzeňský Prazdroj, Komerční banka - Divize finanční trhy, Autoklub České republiky, AVON Cosmetics, Nomura International či magistráty měst Praha a Vídeň.

JOLY
Společnost pro realizaci výstav a veletrhů. Sídlí a podniká v Praze, ale patří jí také výstaviště s celoročním vytížením v Lysé nad Labem. Letos tam pořádá od jara do Vánoc 15 vlastních a již zavedených akcí nejrůznějšího zaměření. Majitel firmy Ing. Jiří Odcházel je rovněž známou osobností českého turfu. Největší reklamu dostihových barev mu prozatím zajistili klisna Emlah a hřebec Bohemian Lad, vítěz klasického St. Leger.

KOOPERATIVA
Druhý největší pojišťovací ústav české scény poskytuje prostřednictvím 200 obchodních míst v celé České komplexní služby v tomto směru. Největší ze 17 agentur je Agentura Praha s ročním obratem vyšším než 1 miliarda Kč.

SCHAUMANN ČR
Firma z Volyně, působící celorepublikově v oblasti výživy hospodářských zvířat, má "za zády" velmi významného německého producenta krmiv a je jedním z hlavních hráčů na domácím trhu. Zákazníky společnosti jsou samozřejmě i chovatelé koní. Pro těžce pracující koně je nabízena speciální řada extrudovaných krmiv Super, přičemž značka Extra se používá při extrémních výkonech.

EQUICHANNEL.CZ
Nejnavštěvovanější internetový server o koních v České republice.

INVOS
Název firmy je složen ze začátečních písmen tří slov "inženýrink vodohospodářských staveb". Její provozovnu najdeme v Praze 9 - Satalicích.

Pořadatelé děkují všem uvedeným partnerům za spolupráci.

Místo konání: Areál Jezdeckého klubu Čs. film Praha (historický statek Bulovka), Praha 5 - Košíře, Jinonická 59

Organizační zajištění:
Čestný ředitel akce: Ing. Jiří Paroubek, náměstek primátora hlavního města Prahy
Manažer akce: Ing. Jiří Křepelka
Rozhodčí: Ing. Otakar Vondrouš, Ing. Stanislav Hošák (inspektoři chovu koní)
Správce areálu: Jaroslav Sedláček (předseda JK Čs. film Praha)
Moderátor: Eduard Ziebiker

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: