FEI pokračuje v obnově kabátu

20. 02. 2006 00:00

Autor: Lenka Kerumová Foto: zdroj Rubrika: PR článek Zdroj: Tisková zpráva Počet přečtení: 3969 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

FEI Světové jezdecké hry se v roce 2010 stanou FEI Games™! - Rozvoj ve FEI. - Novinky v reiningu. - FEI reining. - Vozatajský seminář ve Vídni. - FEI Světový skokový pohár: novinky z Bordeaux.

FEI Světové jezdecké hry se v roce 2010stanou FEI Games™!
Nová identita FEI Světových jezdeckých her byla odhalena: budeme mít “FEI Games™”
, z 2. února 2006

Nová identita Světových jezdeckých her byla vyvinuta ve spolupráci s externí firmou zaměřenou na obchodní značky, s mezinárodní designérskou agenturou Design Bridge sídlící v Amsterodamu. Hlavním cílem této nové a vzrušující značky (TM) bylo vyjasnit vlastnictví soutěží, pozvednout prodejnost a vytvořit jasnou a silnou identifikaci, které by rozuměli všichni.

Základem této nové, moderní a poutavé identity bylo souhvězdí Jednorožce. Jednotícím prvkem mezi návrhem a FEI byla shoda číslic - 8:8. Návrh má 8 hvězd, stejně jako má FEI 8 disciplín.

Monoceros [latinský název souhvězdí Jednorožce, slabě svítící souhvězdí, leč nejlépe pozorovatelnév únoru, pozn. překl.] je legendární stvoření vypadající jako kůň, ale štíhlejšího těla, a s jedním - obvykle šroubovitě točeným - rohem rostoucím z jeho čela. Symbolizuje sílu a neposkvrněnou čistotu. Je velmi mocný, přesto dobrý, nesobecký a mysticky krásný.

Ke změně názvu došlo pod taktovkou nezávislého celosvětového institutu pro výzkum Spotter, jehož úkolem bylo zajistit, aby byl vlastník akce na první pohled dobře viditelný a rozpoznatelný. Úkolu se zhostil v ideální kombinaci 2 slov.

Nová značka FEI Games se začne používat až po FEI WEG 2006 v Cáchách. "Jsme pyšní na to, že budeme novou značku FEI Games™ používat jako první u nás, v roce 2010 v Kentucky", řekl John Nicholson, výkonný ředitel Ketucky Horse Park.

Další informace ohledně nové značky a loga FEI Games™ a ohledně výtvarného provedení, kontaktujte prosím branding@horsesport.org.

FEI a rozvoj - z 9. února 2006
Schůze Pracovní skupiny pro rozvoj FEI

Pracovní skupina pro rozvoj FEI se 30. ledna setkala v Düsseldorfu (GER). Schůzky se rovněž zúčastnil Freddy Serpieri, první víceprezident FEI, Andy Griffiths, funkcionář pro Rozvoj všestrannosti pro východní Evropu a Stephan Wirth (GER), FEI stavitel kurzů pro letošní FEI World Jumping Challenge a dr. Harald Muller, senior manažer pro Vzdělávání v oddělení pro služby členům (Member Services Department - MSD), Mezinárodní asociace atletických federací (International Association of Athletics Federations - IAFF), v Monaku.

Schůze začala doplněním nejnovějších informací z oddělení pro rozvoj k 31. prosinci 2005 a prezentací krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých plánů. Tyto plány mají v první řadě uvést do praxe Systém výuky trenérů (Coach Education Systém) a asistovat Národním federacím při zřizování podobného systému pro své vlastní trenéry, dále zlepšit metodický materiál, založit databázi trenérů a pracovat na Levelu 3; zlepšit komunikační prostředky, jako např. "Development News Letter" a nově založený TV Magazín sponzorovaný Rolexem.

Jedním z úkolů této nové skupiny je zajistit dlouhodobý strategický plán.

Velmi zajímavou prezentaci přednesl dr. Harald Muller, ve které vysvětlil co každý jednotlivý proces vyžaduje. Dr. Muller již přes rok poskytuje FEI rady v oblasti zařazování procesů a struktury rozvoje. Jeho doporučení jsou velmi profesionální, a jeho zkušenosti na poli rozvoje sportu jsou pro FEI neocenitelné.

Dr. Muller vysvětlil, že IAFF tímto procesem rozvoje již prošla. V letech 1986 a 1989 nechala IAAF udělat analýzu svých sportů a situace ve svých 6 oblastech. Na následně udělané mapě pak založili svou rozvojovou strategii. Program rozvoje IAAFF vede MSD v Monaku a pracuje na něm 9 regionálních center, které mají každé na starosti svou část a aktivity rozvoje.

IAFF začala s aktivním rozvojem v roce 1975 s ročním rozpočtem menším než 50,000 amerických dolarů. Současný roční rozpočet IAAF na rozvoj činí 13 000 000 amerických dolarů a další peníze na program rozvoje plynou od sponzorů.

Co se týče výuky trenérů, vysvětlil dr. Muller, že systém IAAF sestává z kurzů na úrovni 1 a 2 (Level 1 a Level 2), přednášených IAAF lektory, a z úrovně 3 (Level 3), tzv. "Akademie trenérů" ("Academy Couches Course"), která je odpřednášena na IAAF akademiích ve spolupráci s univerzitami.

Jak Andy Griffiths, funkcionář pro Rozvoj všestrannosti, tak Jean-Philippe Camboulives, lektor FEI, přednesli zprávu o Programu rozvoje všestrannosti ve východní Evropě a Jižní Americe. Andy Griffiths podtrhl, že je třeba Národním federacím ve východní Evropě v začlenění do FEI programu výuky trenérů (FEI Coach Education System) pomoci. Jistý nárůst samozřejmě zaznamenán byl, protože počet jezdců startujících ve všestrannosti stoupl (60%) a velmi slibná účast mladých jezdců dokazuje, že se tato disciplína rozvíjí velmi rychle, a že FEI bude muset na mezinárodní scéně s těmito jezdci v budoucnosti počítat.

Jean-Philippe Camboulives podal zprávu o kurzu Úrovně 1 a zvláštním setkání (debriefingu) v rámci CCI** v Porto Alegre v Brazílii, kde s trenéry, jezdci a funkcionáři tuto akci hodnotili. Úroveň této disciplíny je v Jižní Americe poněkud vyšší než ve východní Evropě. Důvodem je přítomnost kvalifikovaných trenérů. Někteří velmi dobří jezdci se mohou s trochou pomoci kvalifikovat na Olympiádu. Po dlouhá léta byl za rozvoj všestrannosti v Jižní a Centrální Americe zodpovědný José Ortelli (ARG).

Stefan Wirth (GER), FEI stavitel kurzů, předvedl plány kurzů pro FEI World Jumping Challenge v roce 2006. Návrhy na parkury kategorie B byly z důvodu bezpečnosti a skokových technik učených na úrovni 1 skokového modulu změněny. Byly zaneseny klusové pasáže, jezdci si tak zlepší základní skokovou techniku, která je požadována před postupem do vyšších úrovní.

Novinky v reiningu.
Mezinárodní westernové závody 10.-12. března v Dortmundu

Renomované závody Dortmunder Westfalenhallen Show, konané 10. až 12. března 2006 už potřetí představí mezinárodní top class western. Vypsané jsou soutěže v trailu nejlepší kvality, western ridingu a western pleasure, jakož i v cuttingu (zatím jen plánováno), halteru a reiningu, s cenami v celkové hodnotě 25 000 Euro. Dortmund by měl být jednou z nejvýznamnějších reiningových dat tohoto roku, minimálně pro Německo, protože se zde setkají kandidáti na WEG v Cáchách. A zároveň půjde o kvalifikační závod na 2006 World Reining Masters, které se koná v říjnu v kolorádském Denveru (USA). CRI nyní nabízí 4000 Euro.

Závody budou soudcovat Joe Carter z Kanady a Andrea Simons z USA. Carter je znám jako "Rozhodčí rozhodčích". Má všechny průkazy, rozhodcoval WEG 2002 v Jerezu a po závodech povede AQHA seminář pro rozhodčí v Großwallstadtu. Andrea Simons je zrovna tak známá, a stejně zkušená. Několikrát soudcovala AQHA World Show, Congress a Futurity.

Informace a nominace získáte u:
Sylke Stemme, telefon +49-5031-67580, email: Sstemme@t-online.de,
Ulli Vey, telefon +49-421-6098255, email: VEYQH@aol.com
Hubertus Lüring, telefon +49-2596-2812, email: Hubertusluering@t-online.de
a na webových stránkkách www.DQHA.de.

Lístky:
na sobotní večer, vstupenky se sedadlem Ticket Pool Westfalenhallen a Kulturinfo Shop Karstadt, +49-231-1204 666.

Program: (plán)
Pátek, 10. března
17:00 NRHA Lawson Bronze Trophy Non Pro
Western Reining Night 18:30 NRHA Lawson Bronze Trophy Open
Sr. Reining AQHA

Sobota, 11. března
17:00 Trail Horse all Ages Open AQHA/NSBA
18:00 Western Trophy Night (vstupenky se sedadly!)
Western Pleasure Bronze Trophy
Concourse de Reining International - CRI **
Cutting Trophy (plánováno)

Neděle, 12. března
13:00 Halter
Jr. Western Pleasure Open AQHA/NSBA
Western Riding a Ages Open AQHA/NSBA
Sr. Western Pleasure Open AQHA/NSBA
Coming 6 Reining
Junior Reining Open (class in class)

Zprávy z FEI reiningu - z 9. února 2006.
19. Mezinárodní Western Horse Show v Bremenu

Nový rekord? Na CRI kvalifikační soutěž se přihlásilo 45 dvojic!

Zdá se, že Německo bude mít během 19. Mezinárodní Western Horse Show v Bremenu (24. a 25. února 2006) nový rekord. Renomovaná Show opět zahrnuje CRI kvalifikační kolo s odměnou ve výši 4000 Euro. Dnes kancelář soutěže oznámila, že v CRI, která se pojede v sobotu 25. února večer, je momentálně přihlášeno 45 závodníků. Nejlepší reineři z Německa, Belgie, Velké Británie, Rakouska, Norska, Švédska a Dánska přijedou na druhou nejdůležitější show, která vede k letošním Světovým jezdeckým hrám v Cáchách. Show budou soudcovat Jan Boogaerts (BEL) a Sylvia Katschker z Rakouska.

Dosud se do 19. Mezinárodní Western Horse Show, která se koná v rámci Kampmann Pferdesport Festival v Bremenu (24.-25. února), přihlásilo 156 soutěžních dvojic. CRI začíná v 18:30 v sobotu večer. Lístky lze objednat na TSC, volejte +49-421-353637, Nordwest Ticket: +49-421-363636, stejně jako START-TICKET a TSC eventim.

Vozatajský seminář ve Vídni - z 9. února 2006
10 národů se představilo na semináři pro stavitele kurzů spřežení a technické delegáty

Předseda Technické komise pro spřežení Richard Nicoll (USA) se zúčastnil spolu s výkonným předsedou Richardem Jamesem (UK). Tento seminář pro stavitele kurzů spřežení a technické delegáty poskytl zúčastněným FEI funkcionářům, aby si během dvou dnů jeho trvání vyměnili své představy a vyjádřili, jak se by se mohl tento sport v budoucnu vyvíjet.

Všichni přítomní se shodli, že seminář - který byl speciálně připraven bez konkrétního programu, tak, aby účastníci měli možnost volně vyjádřit své pohledy a rozebrat příslušná témata - měl ohromný úspěch. Podobný seminář je naplánován na říjen 2006, pro mezinárodní rozhodčí spřežení. Podrobnosti a návrhy vzešlé z tohoto semináře budou publikovány v krátké době.

Novinky z Bordeaux - FEI Světový skokový pohár, ze 7. února 2006.
Garcia cválá v Bordeaux domů…

Italský jezdec Juan Carlos Garcia a jeho veterán Loro Piana Albin vzali útokem deváté kolo FEI Světového skokového poháru, pořádané ve francouzském Bordeaux dnes večer. Upevnili si tím své místo v dubnovém finále v Kualua Lumpuru. Bordeaux je známé svými víny, a 18tiletý Albin ukázal kvalitu svého ročníku, když jako třetí od konce ukázal zbytku devítičlenného rozeskakování "čisté paty".

Švýcarský Gregoire Oberson (Cartoflex Gazele Beauval) skončil druhý před Švédskou Helenou Lundback (Madick), zatímco irská Jessica Kuerten, která se ve svém několikaměsíčním úspěšném tažení raketově vyšvihla na druhé místo ve světovém žebříčku FEI/Gandina, skončila v tento večer čtvrtá.

Gerco Schroder vjížděl do prvního kola jako druhý. Holandský jezdec, již několik měsíců na vedoucím místě v tabulce, rychle našel klíč ke kurzu Franka Rothenbergera, a jeho Eurocommerce Milano se stal prvním koněm, který přešel parkur bez chyby. Domácí Philippe Rozier (Heritiere D'Adriers) a Michel Hecart (Itot du Chateau) tak úspěšní bohužel nebyli, a když Julien Epaillard a Icare du Manet nainkasovali 17 chyb, neměli domácí fanoušci věru čemu se usmívat.

Jessica Kuerten je momentálně na vrcholu své formy. V minulých týdnech získala několik velmi lukrativních vítězství a se svými úspěchy je nezastavitelná jako rozjetý vlak. Tento večer ukázala, že ztratila mnoho ze své nervozity, a svého koně Quibell dovedla do cíle s druhým čistým štítem večera s tou největší lehkostí.

Německá dvojice Meredith Michaels-Beerbaum a Shutterfly rychle následovali příkladu a Helena Lundback pojistila silnou ženskou reprezentaci v rozhodujícím kole, když dovedla svou mladou klisnu Madick v na krok přesném parkuru. Švýcarský jezdec sídlící v Belgii Gregoire Oberson pak, jako startující v polovině pole, završil počet dvojic v rozeskakování na pět. Nějakou dobu jako by se bezchybné parkury už vytratily. Pak, s ohromnou vervou přicházely jeden za druhým čisté výkony: Florian Angot zajistil Francii první dvojici, a to se svým First de Launay, Juan Carlos Garcia s Albinem, norská dvojice Geir Gulliksen-Cattani rovněž neshodili ani břevno, a relativně neznámý Rus Vladimír Beltskiy pokračoval ve svém působivém víkendu, když uchvátil poslední postupové místo do rozeskakování s Rezonanz.

(…) Celý článek najdete na www.feiworldcup.org.

Další závody:

Wellington, FL (USA)
CSI-W
22/02 - 26/02/06
Bremen (GER)
CSI B Amateurs/CDI3*/CRI2*
23/02 - 26/02/06
Hasselt (BEL)
CSI2*
23/02 - 26/02/06
Santarem (ex Vilamoura) (POR)
CSI2*
27/02 - 05/03/06
Vejer de la Frontera (Sunshine Tour) (ESP)
CSI3*/CDI3*/CDIY/CDIJ
28/02 - 05/03/06
Wellington, FL (USA)
CSI5*
01/03 - 05/03/06
San Patrignano (ITA)
CSI1*
03/03 - 05/03/06
Santarem (ex Vilamoura) (POR)
CSI2*
06/03 - 12/03/06
Indio, CA (USA)
CSI-W
07/03 - 12/03/06
Vejer de la Frontera (Sunshine Tour) (ESP)
CSI3*/CDI3*/CDIY/CDIJ
07/03 - 12/03/06
Wellington, FL (NC) (USA)
CSIO5*
08/03 - 12/03/06
Dortmund (GER)
CSI4*/CSI A Amateurs/CDI3*/CRI2*
09/03 - 13/03/06

S písemným souhlasem a za dodržení podmínek manažerky FEI pro styk s veřejností přeložila a publikovala Lenka Kerumová.


Příbuzné články:

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: