Dva jezdci ve finále ME dětí, juniorů a mladých jezdců

15. 7. 2019 Tisková informace Autor fotek: Tomáš Holcbecher

Čeští jezdci podávali na ME v nizozemském Zuidwolde výborné sportovní výkony a nejlépe se dařilo v kategorii dětí a juniorů.

Dětský tým se umístil na evropském šampionátu na 7. místě z celkem 23 týmů. Sestava byla: Laura Najmanová a La Frei, Viktor Skutecký a Jolly Joker, Adéla Opatrná a Lordany a Štěpán Filip s Cascarem.

Do finále pro nejlepších 31 dvojic se pak v kategorii dětí probojoval Štěpán Filip s hřebcem Cascar z 18. postupové pozice. Finálová kola absolvoval vždy s jednou chybou. Patřilo mu celkové 21. místo. V této kategorii nastoupilo do prvního kola celkem 120 startujících.

Další úspěch zaznamenal český jezdec v kategorii juniorů, a to František Stružinský s koněm Bob Saint Claire. I ten se probojoval do finále, kde dokončil obě kola a obsadil 26. místo. Na startu juniorské kategorie bylo v prvním kole 111 účastníků.

Děkujeme všem účastníkům ME za vzornou reprezentaci a blahopřejeme všem umístěným a účastníkům finále!

Miloslav Příhoda

První ročník Zimní jezdecké ligy vyhráli Zlatí lvi, které v Královicích při finále reprezentovali Jiří Tměj s Miloslavem Příhodou. Ten byl doslova…

Skvělá zpráva nejenom pro fanoušky parkurového sportu. Global Champions Prague Playoffs se vrátí do O2 areny – organizátoři z Czech Equestrian Teamu…