Dva bělouši putují do královských stájí v Kodani

24. 08. 2020 11:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: archiv NHK Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 255 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zástupci královských stájí v Dánsku zavítali dne 17. 8. 2020 do hřebčína v Kladrubech nad Labem s cílem vybrat a zakoupit další bělouše pro ceremoniální službu. Pro tyto účely byli již delší dobu připravováni čtyři čtyřletí koně po základním výcviku a během posledních týdnů byli sepřaženi do čtyřspřeží.

Prezentace vybraných běloušů započala předvedením na ruce, následovala ukázka v zápřeži a předvedení koní pod sedlem. Královský podkoní, pan Niels Randloev, po dohodě se svými zkušenými kolegy, rozhodl o zakoupení dvou valachů Generale Compostella XLIX – 34 a Favory Eneis XXVII – 9.

Návštěva z Dánska následující den brzy ráno i s koňmi odcestovala do domovských stájí v Kodani, kde se noví koně setkají s deseti starokladrubskými bělouši, kteří se ve stejný den, shodou okolností, vracejí do stájí z devítitýdenního pobytu na pastvinách na venkově. Všech 12 koní se nyní znovu zapojí do aktivního tréninku v zápřeži i pod sedlem a to v poklidném zázemí nádvoří paláce Christiansborg i v rušném centru Kodaně.

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: