Dr. Hilde Jarc bude rozhodovat Mistrovství WRC v Koryčanech

11. 09. 2009 08:00

Obrázky: 1

Autor: Kateřina Dziadková Foto: Kateřina Dziadková Rubrika: Kdo je kdo Počet přečtení: 3881 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dnešní rozhovor vám představí rakouskou rozhodčí, paní Dr. Hilde Jarc, která rozhoduje závody rakouské westernové organizace FENA, mezinárodní závody NRHA, i závody FEI. Čeští jezdci se s ní mohli setkat i u nás, například na MČR reiningu v Kozlovicích.

Paní Jarc jezdila všechny jezdecké disciplíny, drezuru, parkur i endurance. V roce 1985 získala titul Mistra Evropy ve vytrvalostním ježdění s koněm Samun. Dnes se věnuje reiningu.

Hilde JarcJak dlouho se věnujete rozhodování?
Rozhoduji už 26 let. Počátkem 80. let se v Cáchách konalo první Mistrovství Evropy ve westernovém ježdění, kde jsem se poprvé zúčastnila semináře pro rozhodčí. Od té doby rozhoduji prakticky pořád.

Ve kterých zemích rozhodujete reiningové závody? A jak často navštěvujete Českou republiku?
V České republice jsem letos již počtvrté, takže se dá říci, že sem jezdím pravidelně. Nejčastěji rozhoduji závody v Rakousku a Německu, byla jsem několikrát i v Maďarsku a Polsku. Několikrát mě zvali i do Ruska, zatím jsem však tuto nabídku nepřijala.

Jak byste zhodnotila úroveň českého reiningu?
Reining v Česku má k dispozici dobré koně a jezdí zde několik velmi dobrých jezdců. Ti ostatní jsou řekněme spíše průměrní.

A jak byste zhodnotila úroveň těchto závodů (pozn. red.: MČR v reiningu v Kozlovicích, o němž jsme informovali i na Equichannel.cz)?
Ranč je situován na příjemném místě a závody byly dobře zorganizované. Pokud to můžu srovnat s úrovní reiningových závodů v Rakousku, tam se konají závody na různých úrovních. Dobré i horší. Toto byly velmi dobré závody i na rakouskou úroveň, nevidím v tom žádný rozdíl. Jediné, co mě poněkud překvapilo, byla malá účast diváků.

Dr. Hilde Jarc bude rozhodovat i Mistrovství ČR ve westernovém ježdění dospělých, které se koná 19. - 20. 9. 2009 v Hippocentru Koryčany.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: