Dostihové odpoledne patřilo tradiční Ceně města Karlovy Vary

26. 07. 2021 18:00

Obrázky: 1

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 275 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dostihová sezóna na karlovarském závodišti Hipodrom Holoubek uplynulou neděli zaznamenala významnou událost letošního léta. Hlavním bodem třetího mítinku byla 92. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího.

Dvoukilometrový test první kategorie přilákal osmičku tříletých a starších středotraťařů. Po roce se do Varů na start dostihu, který své počátky píše od roku 1899, vrátila stříbrná z loňské edice Imsexyandiknowit, ale tentokrát se jí nedařilo.

Žokej Jiří Chaloupka před třemi lety v Ceně města Karlovy Vary dovedl do cíle vítězně hnědáka Sir Suna. Tentokrát sedlal českého rodáka Orleana a opět si taktickou jízdou vychutnal parádní vítězství.

Odchovanec napajedelského hřebčína lehce odrazil za doprovodu dešťových kapek po předešlé bouřce útok bělouše Australiena. Trenérka Ivana Pejšková se stala se třemi plnými zásahy šampiónkou zmiňovaného dostihu. Od startu udával tempo favorizovaný Rate, ale nakonec doběhl čtvrtý. O místo před něho se dobrým finišem dostala nedávná karlovarská vítězka Letní ceny klisen Achird.

Ve druhém vrcholu dne, kterým byla dvojková Cena primátorky města Karlovy Vary, se na trati dlouhé 2 400 m stylem start - cíl prosadil svěřenec Ingrid Janáčkové, která byla i v jeho sedle.

Ženám se při posledním červencovém mítinku dařilo náramně. Kromě hlavního dostihu ovládly všech šest rámcových dostihů.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com