Dostihová sezóna zahájena trojicí jedničkových vrcholů

26. 04. 2021 18:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Chuchle Arena Praha Rubrika: Dostihy Zdroj: Chuchle Arena Praha Počet přečtení: 196 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Poslední dubnovou neděli byla programem s triem dostihů nejvyšší kategorie zahájena letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha. Diváci bohužel nemohli být na akci přítomni, dění z centrální české dráhy šlo sledovat na internetu nebo v přímém přenosu ČT.

V 63. Velké dubnové ceně společnosti Tipsport (1800 m, 135 tis. Kč, 4+) vystavili výtečnou vizitku loňskému klasickému ročníku vítězové Velké jarní ceny a Oaks, kteří svedli závěrečný duel, v němž byl nakonec o krátkou hlavu první Rate před Zariyannkou. Svěřenec Dalibora Töröka Rate dosáhl čtvrtého kariérního triumfu, žokej Michal Hrouda se prosadil poprvé v jedničkovém dostihu na pražské dráze, jedna z čelních českých stájí DS Pegas Jiřího Trávníčka zaznamenala jubilejní 350. vítězství.

94. Gomba handicap (1200 m, 135 tis. Kč, 4+) opanoval stylem start-cíl devítiletý šampión, hájící barvy nejúspěšnější stáje posledních dvou dekád Dr. Charvát, Mr Right a docílil již šestnáctého vítězství své bohaté kariéry. Úřadující žokej-šampión Jan Verner se do listiny vítězů tohoto tradičního dostihu zapsal poprvé, trenér František Holčák již počtvrté.

Ve 32. Memoriálu profesora Václava Michala (1400 m, 135 tis. Kč, 3l. hř. + val.) se ve třetím životním startu nečekaně prosadil, premiérově vítězný, Mandarin, vedený žokejkou Ingrid Janáčkovou. Ta je zároveň jeho trenérkou a v tomto dostihu zaznamenala první trenérský triumf na nejvyšší scéně, stejně jako hřebcův majitel, stáj Bella horse. Mandarin na rychlé dráze navíc dosáhl času 1:22,51, jímž jen o tři setiny sekundy zaostal za rekordem dráhy.

Výsledky naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com